کدخبر: ۲۲۲۶۸۲ لینک کوتاه

جو بایدن: آزادی مردم آمریکا در خطر است

معاون اول دولت پیشین آمریکا می گوید در حال نبرد برای روح ملتمان زندگی می کنیم و تردیدی نیست که بسیاری از حقوق اساسی، آزادی ها و حاکمیت قانون در معرض خطر قرار گرفته اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، جو بایدن روز پنج شنبه در نوشته های توئیتری که با هدف تاثیر گذاری بر انتخاب قاضی دادگاه عالی آمریکا با توجه به درخواست بازنشستگی آنتونی کندی که در دوره رونالد ریگان رئیس جمهوری پیشین آمریکا برگزیده شده بود، این مطلب را مطرح کرد.
وی افزود: امیدوارم رئیس جمهوری در گفت وگوها شرکت کند و با اتفاق نظر، یک نامزد را انتخاب کند. این چیزی است که ما در گذشته انجام داده ایم. این چیزی است که آمریکا نیاز دارد و شایسته است اما او نمی خواهد.
قاضی کندی بر خلاف اینکه منتخب جمهوریخواهان بود اما درباره دستور العمل اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا مبنی بر منع مهاجرت از 6 کشور مسلمان رای مخالف داد.
معاون اول اوباما ادامه داد: آرزو می کنم که این مجلس سنا برای انتخاب مورد توافق همه فشار وارد آورد همانگونه که ما درباره قاضی کندی انجام دادیم.
بایدن، مشاوره و رضایت را حلقه مفقوده دانست و اضافه کرد: چیزی که ما همواره برای نامزدها در انتخابات سال های گذشته داشته ایم. ما نباید به سمتی نشست های استماعی یا یک رای گیری پیش از انتخابات میان دوره ای کنگره حرکت کنیم.
وی با تاکید براینکه آمریکا به همه ما متعلق است، تصریح کرد: حرف بزنید، دستان را بالا بگیرید، شنیده شوید. هزینه هایی که برای ارزش هایمان پرداخته ایم در معرض خطر هستند و اکنون باید روشن شود. 
معاون اول رئیس جمهوری پیشین آمریکا خواستار مشارکت مردم در انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در نوامبر امسال شد و گفت: تعداد آرا به گونه ای شود که تا کنون مشابه آن را ندیده باشیم.
انتخابات برای 33 کرسی سنا و همه کرسی های مجلس نمایندگان آمریکا در 6 نوامبر 2018 برگزار می شود.