کدخبر: ۲۲۴۹۸۰ لینک کوتاه

گزینه ترامپ برای عضویت در دادگاه عالی آمریکا کیست؟

اقتصادنیوز: رئیس جمهور آمریکا نامزد خود برای عضویت در دادگاه عالی این کشور را معرفی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، خبرگزاری فرانسه نوشت، "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا ، برت کاوانا را برای عضویت در دادگاه عالی آمریکا معرفی کرد.

دیوان عالی آمریکا 9 کرسی دارد که با تصمیم هفته گذشته آنتونی کندی برای بازنشستگی در سن 81 سالگی یکی از آنها از پایان ماه جولای خالی می ماند.

کندی در سال 1988 از طرف رونالد ریگان رئیس جمهور جمهوری خواه در دیوان عالی منصوب شد اما او در شماری از مسائل مهم اجتماعی همچون حقوق همجنسگرایان به همتایان لیبرال خود در دیوان عالی پیوست.

با توجه به این که سنای آمریکا در کنترل جمهوری خواهان است انتظار می رود ترامپ بتواند نامزد مورد نظرش را وارد دیوان عالی کند.

به گزارش بی بی سی، کاوانا که 53 سال دارد در سال 2006 از سوی جورج بوش رئیس جمهور وقت آمریکا به عنوان قاضی یک دادگاه تجدید نظر فدرال در واشنگتن دی سی منصوب شد.

وی پیش از آن وکیل کاخ سفید در دولت بوش بود.

کاوانا همچنین در اواخر دهه 1990 برای دادستان مستقل کنت استار کار کرد که در مورد رسوایی جنسی بیل کلینتون رئیس جمهور وقت دموکرات تحقیق می کرد.

هرچند وی مورد تایید گروه های محافظه کار است اما بعضی در جناح راست نسبت به قابل اعتماد بودن او در مورد مسائل حساس اجتماعی مثل سقط جنین و پوشش درمانی ابراز نگرانی می کنند.