کدخبر: ۲۲۵۹۲۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ورود بانک ها به بورس تاکتیکی برای ارتقای شفافیت مالی

ورود بانک ها به بورس تاکتیکی برای ارتقای شفافیت مالی

اقتصادنیوز : رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بر لزوم افزایش سرمایه بانک ها تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت ،غلامرضا تاجگردون در خصوص موضوع افزایش سرمایه بانک ها، گفت:از گذشته بحث افزایش سرمایه بانک های دولتی و غیردولتی مطرح شده؛ اما در این زمینه اقدام جدی صورت نگرفته است.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود:چند روش برای افزایش سرمایه بانک مطرح شده که می توان به استفاده از منابع صندوق توسعه ملی یا استفاده از دارایی بانک ها اشاره کرد.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راه حل استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای افزایش سرمایه بانک ها تنها راه حل برای موضوع مذکور نیست.

تاجگردون تصریح کرد: می توان گفت مجموعه دولت به دنبال استفاده از راهکارهای مجلس برای افزایش سرمایه بانک ها نیست وشاید ساده ترین راهکار برای انجام این مهم را استفاده از منابع صندوق توسعه ملی می دانند.

وی با مثبت ارزیابی کردن موضوع افزایش سرمایه بانک ها، افزود: در شرایط اقتصادی فعلی کشور ممکن است صندوق توسعه ملی از ظرفیت کافی برای افزایش سرمایه بانک ها برخوردار نباشد از طرفی بخشی از منابع بانک ها در بنگاه های اقتصادی قفل شده است.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، افزود:بدیهی است حضور بانک های که عملکرد غیرشفاف و زیان ده دارند در بورس موضوعیتی ندارد بنابراین باید به موضوع بورسی شدن بانک ها توجه شود چرا که به ارتقای شفافیت و اطمینان مردم کمک می کند./