کدخبر: ۲۲۵۹۷۸ لینک کوتاه

جیره بندی برق در کرمان

اقتصادنیوز : معاون امور عمرانی و فنی استانداری کرمان با اشاره به جیره بندی برق در کرمان گفت: برق واحدهای مسکونی براساس برنامه زمان بندی قطع می شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سید مصطفی آیت اللهی موسوی عصر شنبه در جلسه ستاد بحران استان کرمان اظهار داشت: در طول روز سه ساعت برق واحدهای مسکونی کرمان براساس برنامه ریزی صورت گرفته به صورت منطقه ای قطع می شوند.

وی افزود: قطعی برق ابتدا باید در بخش صنعتی و بعد از آن در بخش کشاورزی صورت گیرد و در صورت کمبود از بخش خانگی قطعی برق داشته باشیم.

آیت اللهی موسوی بیان کرد: برخی از صنایع استان کرمان بیش از سهمیه خود برداشت برق دارند و اگر آنها رعایت کنند ما برقی قطع در واحدهای خانگی نخواهیم داشت.

معاون امور عمرانی و فنی استانداری کرمان تصریح کرد: دو میلیارد تومان اعتبار در اختیار سازمان آب و فاضلاب روستایی برای آبرسانی به روستاها قرار گرفته است.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه این جلسه اظهار داشت: مردم بافت و استان کرمان به بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک حساسیت پیدا کرده اند و علیرغم همه توضیحاتی که داده شده مدتی نیاز است تا جامعه به آرامش دست پیدا کند.

علی بختیاری ادامه داد: بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک مشترک بین انسان و دام نیست و بنابراین جای نگرانی نیست.

بختیاری تصریح کرد: لاشه هایی که در منطقه خبر کشف می شود به سه دلیل است یکی اینکه حیوانات از کوه پرت می شوند دیگری اینکه توسط شکارچیان مورد حمله قرار می گیرند و زخمی می شوند و شکارچیان نمی توانند آنها را بگیرند بعد از چند روز تلف می شوند و تعدادی دیگر بر اثر بیماری تلف می شوند.

در ادامه این جلسه فتعلی حمزه جواران  فرماندار بافت هم اظهار داشت: متاسفانه بدون هماهنگی فرمانداری و دستگاه های ذیربط خبر بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک منتشر شد و این مسئله باعث نگرانی و کاهش امنیت روحی و روانی مردم منطقه شده است.