کدخبر: ۲۲۶۶۳۴ لینک کوتاه

ایرانی ها در شبکه های اجتماعی بیشتر از کدام «ایموجی» استفاده می کنند؟

اقتصاد نیوز: دیروز ، روز جهانی ایموجی ها بود.ایموجی ها(شکلک ها) حالا به جزیی جدایی ناپذیر در شبکه های اجتماعی تبدیل شده اند. بسیاری از مردم در مکالمات خود از آنها استفاده کرده و هر سال نیز به تعداد آنها اضافه تر شده و متنوع تر از قبل می شوند.

به گزارش اقتصاد نیوز، در یک تحقیق به علاقه مردمان کشورهای مختلف نسبت به استفاده از ایموجی ها پرداخته شده است. جالب اینکه ایرانی ها بیشتر علاقمند هستند از شکلک خنده برای ارسال به  دوستان و مخاطبان خود استفاده کنند.

در تصویر زیر علاقه مردمان کشور های مختلف به ایموجی ها را می بینید:

علاقه مردمان کشورهای های مختلف به ایموجی ها

از آنجایی که ۱۷ ژوئیه روز جهانی ایموجی و شکلک‌های زردرنگ اینترنتی است، حالا اپل اعلام کرده است که به مناسبت این روز می‌خواهد با اضافه کردن چند ایموجی (emoji) جدید کاربران گوشی‌های آیفون و سایر محصولاتش را خوشحال کند.

البته اپل در این بیانیه اعلام کرده است که این ۷۰ مدل ایموجی جدید در نسخه جدید و به‌روزرسانی شده محصولات اپل ارائه خواهد شد که احتمالا در اواخر سال جاری ۲۰۱۸ میلادی در دسترس عموم کاربران قرار خواهد گرفت.

در این گزارش‌ها گفته می‌شود این ایموجی‌ها شامل شکلکی برای جشن گرفتن، سرمایی بودن، ناراحت و حالت بغض داشتن، ایموجی سه قلب، طوطی ، خرچنگ، کانگرو، طاووس، کاهو، مدل‌های جدیدی از کیک و بستنی و همچنین ایموجی‌های موفرفری و بی‌مو می‌شوند.

به نظر می رسد با به‌روزرسانی بعدی سیستم عامل  ۱۲.۱iOS   این شکلک‌های جدید به گوشی‌های آیفون و محصولات اپل اضافه خواهند شد.