ترامپ درباره دیدار با پوتین: آنهایی که دنبال تماشای مسابقه بوکس بودند رنجیدند

کدخبر: 226835
اقتصادنیوز؛ دونالد ترامپ درباره دیدارش با پوتین در هلسینکی با اشاره به اینکه خیلی خوب با یکدیگر کنار آمدیم گفت: این مسئله آنهایی را که دنبال تماشای مسابقه بوکس (کنایه از مشاجره) بودند، رنجاند. نتایج بزرگی در راه است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‎گوید انتقادهایی که بعد از نشست هلسینکی از وی شد به این دلیل است که با همتای روس خوب کنار آمده و مخالفین چشم دیدن چنین چیزی را ندارند.

ترامپ در اولین توییت امروز چهارشنبه خود به انتقادهایی که بعد از نشست هلسینکی از وی شد، واکنش نشان داد و گفت: بسیاری از افراد رده بالای اطلاعاتی کنفرانس مطبوعاتی هلسینکی را دوست داشتند. من و پوتین در نشستی که برگزار شد، درباره موضوعات بسیار مهمی بحث کردیم.

وی ادامه داد: خیلی خوب با یکدیگر کنار آمدیم و این مسئله آنهایی را که دنبال تماشای مسابقه بوکس (کنایه از مشاجره) بودند، رنجاند. نتایج بزرگی در راه است!

گفتنی است اظهارات ترامپ در دیدار با همتای روس، انتقادهای فراحزبی را در داخل آمریکا به دنبال داشت چرا که عده‌ای براین باور بودند که وی منکر دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا شده و به‌این‌ترتیب، نتیجه تحقیقات نهادهای امنیتی کشورش را نادیده گرفته است.

ترامپ در ادامه توئیت‎های خود افزود: درحالی که نشست ناتو در بروکسل، با میلیاردها دلار (بودجه) بیشتر که کشورهای عضو برای تعجیل در پرداخت آن موافقت کردند، یک پیروزی مورد تایید است؛ در دراز مدت، دیدار با پوتین حتی موفقیت به‎مراتب بزرگتری است. دستاوردهای مثبت زیادی از این نشست حاصل خواهد شد.

وی افزود: روسیه برای کمک در خصوص کره شمالی موافقت کرده است. رابطه با کره شمالی نیز خیلی خوب است و این روند رو به پیشرفت است اما عجله‎ای نیست. تحریم‌ها سرجایش است! در پایان این روند، مزایای بزرگ و آینده ‌ای هیجان‎انگیز در انتظار کره شمالی خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما