کدخبر: ۲۲۷۷۷۷ لینک کوتاه

هشتگ StopMeddlingInIran برای اعتراض کاربران ایرانی به ترامپ

اقتصادنیوز: StopMeddlingInIran# هشتگی است که شب گذشته کاربران فضای مجازی بویژه توییتر از آن برای بیان نظرات‌شان درباره سخنان و مواضع ضد ایرانی اخیر پمپئو استفاده کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ جمعی از فعالین سیاسی و اجتماعی به همراه کاربران توییتر فارسی قرار گذاشتند تا یکشنبه  31 خرداد ساعت ۱۰ شب به وقت تهران، در واکنش به سیاست‌های مداخله‌جویانه ترامپ علیه ایران و همزمان با سخنرانی پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در جلسه ای که ادعا می‌کرد می‌خواهد صدای همه ایرانیان باشد ،‌با هشتگ StopMeddlingInIran#  اعتراض خود را به مداخله‌های بیگانگان بویژه آمریکا در امور سیاسی ایران نشان دهند.

آذر منصوری، قائم مقام حزب اتحاد ملت در توییتی  با اشاره به بدعهدی تاریخی آمریکایی ها در مقابل ایران نوشت: برجام یک‌ مطالبه ملی بود ومردم ایران به فرجام برجام دل بسته  بودند. دولتی که در مقابل مطالبه ملی مردم ایران می ایستد، حق ندارد در امور داخلی ایران دخالت کند و از جانب این مردم حرف بزند. هر چند این بدعهدی مکرر و تاریخی است.

تعداد زیادی از کاربران با انتشار عکس‌هایی ار محمد مصدق به دخالت آمریکایی‌ها و کودتای سال 1332 اشاره کردند و یادآور شدند که می‌دانند سیاست‌های آمریکایی‌ها  مقابل ایران تغییری نکرده است.

عده‌ای دیگر با اشاره به اقدامات آمریکا علیه مردم ایران همچون حمله به همواپیمای ایرانی معروف به " پرواز ۶۵۵ " و کشته شدن 290 تن از هموطنانمان  و دادن سلاح شیمایی به دولت صدام در زمان جنگ تحمیلی خواهان توقف مداخلات آمریکایی‌ها در ایران شدند.

سعید شریعتی از فعالان سیاسی اصلاح طلب به بازخوانی تحریم و مداخله خارجی‌ها در ایران پرداخت و یادآور شد در سال  ۱۹۱۸ با تحریم و مداخله و اشغال انگلیسی‌ها آن سال به سال قحطی معروف شد و ۴۰ درصد جمعیت ایران تلف شدند.

یکی از ایرانیان  کرد StopMeddlingInIran# با هشتگ نوشت: روی تکثر قومی ایران حساب کرده‌اند. نمیدانند کُرد داشتیم بنام غلامعلی بایندر که در برابر نظامیان متجاوز انگلیس درخلیج فارس با دست خالی با یارانش انقدر مقاومت کرد تا به شهادت رسید. نمیدانند همین دیروز ۱۱مرزبان کُردمان برای دفاع از کیان ایران سرافراز جان دادند.

محسن عزیزی یکی دیگر از کاربران توییت کرد: به دولت نقد داریم.حاکمیت نظام رو خالی از اشکال نمیدونیم اما خودمون پای درست کردن این مملکت ایستادیم.

مرتضی ناعمه یکی از روزنامه‌نگاران هم نوشت: به زبان ساده میگم که تقاضای مداخله نیروی خارجی مصداق بارز وطن‌فروشیست؛ یکپارچگی خاک ایران رو با هیچ چیز عوض نمی‌کنم.

زهرا هژبری خبرنگار یکی از خبرگزاری‌ها به حمایت دولت وقت آمریکا از منافقین اشاره کرد و نوشت: وقتی نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل یکی از توییت های گروهک تروریستی منافقین را ری توییت می کند!  آن وقت دولت ترامپ افاضه می کند  بدنبال تغییر رژیم در ایران نیستیم! دم خروس هایتان را باور کنیم یا کردارتان را؟!!

عماد بهاور در حمایت از هشتگ توقف دخالت در امور ایران از ابراهیم یزدی نقل قول کرد: در کوله‌بار سربازان آمریکایی دموکراسی یافت نمی‌شود.

یکی از کاربران بلوچستان نیز در حمایت از تمامیت ارضی و سیاسی ایران توییت کرد: ما سیستان وبلوچستانی ها شاید محروم باشیم اما وطن فروش نیستیم.

این چند توییت تنها بخشی از توییت‌ها و اظهارات ایرانیان در فضای مجازی علیه سیاست‌های دولت ترامپ و حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران مقابل دخالت‌های بیگانگان بود. کاربران فضای مجازی چند ساعت بعد از اظهارات رئیس جمهوری ایران در جمع سفرا علیه دولت آمریکا و چند ساعت پیش از آغاز سخنرانی روز گذشته پمپئو بار دیگر یک صدا به مداخله جویان جهانی اعلام کردند : مداخله در امور ایران را متوقف کنید.