کدخبر: ۲۲۷۸۷۵ لینک کوتاه

۱۰ حاشیه مهم نقل‌وانتقالات فوتبال ایران

اقتصاد نیوز: فصل شروع نشده، حاشیه تیم‌ها استارت خورد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، نقل‌وانتقالات لیگ هجدهم از ۲۳ خردادماه شروع شد و تا دوازده شهریور ادامه دارد. مدت کوتاهی که پر از حاشیه است. حالا در فاصله سه روز تا استارت فصل جدید حاشیه‌هایی که در این مدت فوتبال ایران از نقل‌وانتقالات به خود دیده را مرور می‌کنیم. حواشی که اشک مدیر سابق استقلال را درآورد و افتخاری دست به افشاگری زد. صدای برانکویی را درآورد که هیچ وقت از جدایی بازیکنانش خم به ابرو نمی‌آورد. نصیرزاده‌ را وارد گود کرد و او در مصاحبه‌ای خواهان بازگشت ستاره استقلال شد. سروش رفیعی بدون تیم مانده و تیام و جپاروف هم با مبلغ‌هایی که مدیران استقلال پیشنهاد می‌دهند راضی به عقد قرارداد نمی‌شوند.

اتهام عجیب به شفر

روزبه قدیمی مدیر برنامه سابق تیام در لایو اینستاگرام خود ادعا کرده که شفر از بازیکنان درصد می‌گیرد و به همین دلیل رقم قرارداد تیام و جپاروف چندین برابر شده است. ادعایی عجیب که هنوز واکنشی به آن داده نشد.

بازگشت شجاعیان به گسترش؟

هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل گسترش‌فولاد اعلام کرد که با توجه به پاس نشدن چک‌های مربوط به داریوش شجاعیان، این بازیکن استقلال باید به گسترش‌فولاد برگردد :«مسئولان مالی باشگاه گسترش به من گفتند مبلغ صد میلیون تومان به حساب باشگاه واریز شده است بعد از پیگیری‌های مداوم مشخص شد این پول از سوی باشگاه استقلال واریز شده است. با مسئولین مالی باشگاه استقلال صحبت کردم و گفتم چرا صد میلیون تومان پول واریز کردید چک باشگاه ۳۰۰ میلیون تومان است. بعد صد میلیون را برگرداندیم به حساب باشگاه استقلال تا پول را کامل برای ما واریز کنند. به دنبال برگرداندن شجاعیان به استقلال هستیم.»

شاه ماهی بدون تیم

سروش رفیعی از روزی که تصمیم برای بازگشت به فوتبال ایران گرفت، دوباره لقب شاه‌ماهی را به خود اختصاص داد و همه تیم‌ها را تکاپوی جذب او انداخت. سروش تیم نیم‌فصل دومش را انتخاب کرد و با پیراهن پرسپولیس به میدان می‌رود. ولی سخت‌گیری او برای انتخاب تیم نیم‌فصل اول باعث شده که در فاصله سه روز به شروع مسابقات، هنوز رفیعی با تیمی قرارداد نبندد.

سرکاری در سپیدرود

دو مالک، دو سرمربی و دو تیم جداگانه پیش‌فصل را با نام سپیدرود استارت زدند. برای رقابت شانه به شانه طرفین، هر دو مالک هم با بازیکنان مد نظر قرارداد می‌بستند. حالا که تن‌زاده بازنده این ماراتن شد، تکلیف بازیکنانی که تحت مالکیت او به سپیدرود آمدند چه می‌شود؟ مشخص نیست. طبق اعلام بازیکنان، تن‌زاده جواب تلفن آن‌ها را هم نمی‌دهد.

خداحافظی تراکتور با چهار کاپیتان

بازیکنان قدیمی و باسابقه تراکتور جایی در تیم این فصل توشاک ندارند. مهدی کیانی کاپیتان نخست تراکتور راهی سپاهان شد. ایرانپوریان بعد از شش سال راهش را از تبریز به سمت اصفهان کج کرد. محمد ابراهیمی کاپیتان سوم تراکتور هم به تیم لیگ یکی اکسین پیوست تا شاگرد کمالوند شود. فرزاد حاتمی هم روز قبل مشخص شد که در لیست تراکتورسازی حضور نخواهد داشت.

کلینیکِ استقلال

۳ تا از ۶ خرید بزرگسال استقلال مصدوم بودند. اتفاقی که صدای پزشک تیم را هم درآورد. دکتر نوروزی بعد از هر خرید استقلال با رسانه‌ها مصاحبه می‌کرد و بار را از روی دوش خودش برمی‌داشت. نوروزی بعد از خرید علی کریمی گفت که او مشکل دیسک کمر دارد و این موضوع را مدیران تیم هم در جریان هستند. در مورد میثم تیموری ماجرای پارگی رباط صلیبی را پیش کشید و گفت چطوری با بازیکنی که چهار ماه قبل رباط صلیبی پاره کرده قرارداد امضا کردند. همچنین مچ پای مرتضی آقاخان هم نیاز به جراحی دارد و شایعه فسخ قرارداد با آقاخان مطرح شده است. ماجرایی که در فضای مجازی هم بازتاب گسترده‌ای داشت.

از تیم سابق به تیم جدید

پرسپولیس بخاطر محرومیت در این پنجره نقل‌وانتقالات مجبور بود که با بازیکنان مد نظرش مانند مهدی ترابی، سروش رفیعی، مهدی شیری و مهدی شریفی توافق کند ولی از نیم‌‌فصل دوم از آن‌ها بازی بگیرد. نکته جالب این جاست که این اتفاق برای سپاهان هم تکرار شد؛ در صورتی که سپاهان محروم از پنجره نقل‌وانتقالاتی نبود. قلعه‌نویی انقدر بازیکن خرید که مجبور شده بختیار رحمانی را از نیم‌فصل دوم به لیست سپاهان اضافه کند. ۶ تا از خریدهای این فصل سپاهان، قبلا سابقه کار کردن با قلعه‌نویی را داشتند.

کنایه برانکو به بیرانوند

علیرضا بیرانوند در فصل نقل‌وانتقالات مدعی شده بود که پیشنهادی ۱۸ برابر قراردادش با پرسپولیس دارد. به همین بهانه در تمرینات این تیم شرکت نمی‌کرد. اتفاقی که صدای برانکو را هم درآورد و سرمربی کروات در طعنه‌ای خطاب به دروازه‌بانش گفت: «بیرانوند به خاطر پیشنهادات خوبی که از کشورهای خارجی به دستش رسیده به دنبال ترک پرسپولیس است. من هم ۴ پیشنهاد خیلی خوب دارم. آیا الان نباید به تمرین می‌آمدم؟».

تیمی بدون خرید و سرمربی!

فقط سه روز تا شروع مسابقات لیگ هجدهم زمان باقی است. در اتفاقی جالب، همین چند روز قبل تکلیف مالکیت گسترش‌فولاد مشخص شد و این تیم زمانی برای انتخاب سرمربی نداشت. هر چند که شنیده می‌شود حضور فیروز کریمی روی نیمکت این باشگاه قطعی است، ولی چیزی رسمی اعلام نشده و مقابل خریدهای این فصل گسترش‌فولاد خط تیره دیده می‌شود.

ضبط پاسپورت مجید حسینی

در قرارداد مجید حسینی با استقلال که یک سال دیگر از آن باقی مانده، بندی وجود دارد که حسینی با پرداخت ۱۰۰هزاردلار به استقلال می‌تواند یک طرفه فسخ کند و از این باشگاه جدا شود. حالا که حسینی باشگاهی ترکی را پیدا کرده که حاضر به پرداخت این مبلغ است تا این بازیکن لژیونر شود، مدیران استقلال پاسپورت حسینی را در باشگاه نگه‌داشتند و به او نمی‌دهند. اتفاقی که حواشی زیادی را برای دو طرف به وجود آورده است.