کدخبر: ۲۲۸۶۶۳ لینک کوتاه

زوایایی از قرارداد ترکمنچای استقلال با تیام

اقتصاد نیوز: مهاجم سنگالی شرایط عجیبی در قراردادش با باشگاه استقلال داشت.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرآنلاین، سرانجام مامه تیام از استقلال جدا شد. وقتی روز چهارشنبه خبر دادیم این بازیکن از باشگاه شماره حساب خواسته تا ۲۰۰ هزار دلار بپردازد و برود، خیلی ها تصور می کردند با حضور مدیر برنامه های تیام، مشکلات حل می شود. او اما به تهران آمد و یک خبر همراه خود داشت؛ جدایی مامه. این بازیکن با توجه به قراردادی که توفیقی و افتخاری آن را تنظیم کردند، در پایان فصل به نوعی تبدیل به بازیکن آزاد شد. 

بندهایی در قرارداد این بازیکن دیده می شود که قبلا یکی دو بار به آن پرداخته‌ایم. به عنوان مثال بندی که می گوید او در صورت پرداخت ۲۰۰ هزار دلار در انتهای فصل می تواند از استقلال جدا شود. این بازیکن همچنین در قراردادش شرط کرده بود در صورت جدایی شفر، قراردادش یکطرفه فسخ می شود. بند عجیب دیگری هم در قرارداد او وجود داشت مبنی بر اینکه اگر پیشنهاد زیر ۴۰۰ هزاردلار داشته باشد، بدون پرداخت هیچ مبلغی می تواند در نیم فصل امسال استقلال را ترک کند! این بند بدان معناست که او هر نیم فصل می توانست از استقلال جدا شود و به باشگاه دیگری برود. 

تیام در تیررس یک باشگاه قطری است و احتمالا به لیگ این کشور ملحق می شود. او اخیرا با الکویت هم مذاکره کرد ولی به توافق نرسید. تیام گویا در تلاش بود تا ۳۹۹ هزار دلار با الکویت ببند تا یک دلار هم به باشگاه استقلال نرسد. او به مسئولان این باشگاه گفته بود در صورت امضای قرارداد، پولش را به شکل دیگری دریافت کند.