وزیر ارشاد دولت احمدی نژاد: باید آرایش نظامی بگیریم/ برای محاکمه سودجویان دادگاه صحرایی تشکیل شود

کدخبر: 230081
اقتصادنیوز: وزیر ارشاد دولت احمدی نژاد گفت: امروز افرادی نماینده تهران هستند که مشکلات را رها کرده‌اند و دنبال مجوز کنسرت و حضور زنان در ورزشگاه هستند و نظارت را رها کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا از یاسوج، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم در سلسله نشست‌های هفتگی صراط که در حسینیه ثارالله کانون جوانان بسیج گچساران برگزار شد، با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی بخشی از وعده الهی تحقق بخشیده شد و شخص امام راحل تحول بزرگی در دنیا انجام داد.

سید محمد حسینی افزود: خیلی‌ها فکر نمی‌کردند ما به چهلمین سال نیز برسیم اما به برکت وجود رهبری آگاه، خون شهدا، ایثار و از خودگذشتگی به عزت رسیده‌ایم و هر روز با صلابت تر از دیروز گام بر خواهیم داشت.

وی ادامه داد: امروز نمی‌خواهیم بگوییم مشکلات نیست چرا که هست و ما نیز به شهرهایی که می‌رویم مردم مشکلات را به ما می‌گویند که به مقام معظم رهبری انتقال دهیم و این در حالی‌ است که مقام معظم رهبری  اشراف کامل‌ به مشکلات مردم دارند.

وزیر دولت دهم گفت: متاسفانه برخی از دولت‌مردان ما از اول شعارشان " ما نمی‌توانیم" بوده است و مشاهده کردید بسیاری از کارهای بزرگ که به دست جوانان این کشور صورت می‌گرفت را تعطیل کرده‌اند و به تعبیر مشاورشان که امروز نیز حضور دارند گفته شد هنر ما در قورمه سبزی و دیگر موارد است.

وی ادامه داد: مردم مشاهده کردند ما دستاوردهای بزرگی در هسته‌ای و هوافضا و موارد دیگرداشتیم که به دست جوانان سی ساله ایران اسلامی اتفاق افتاد اما آقایان همه چیز را تعطیل کردند و گفتند ما نیاز به هسته‌ای نداریم گفتند به آب و فاضلاب بروید و آنجا مشغول شوید اما با توجه به همه این مشکلات اینها نمی‌تواند ما را از مسیرمان دور کند.

حسینی گفت: نسل جوان ما از خیلی از چیزها اطلاع ندارند، دوره‌های سخت این انقلاب را پشت سر گذاشته‌ایم و یادمان نمی‌رود چگونه کمر منافقین شکسته شد آن وقت رضا پهلوی و مریم رجوی هنوز از گذشته درس عبرت نگرفته‌اند و می‌خواهند پیش نویس قانون اساسی و منشور دهگانه بنویسند.

وی اظهار کرد: برخی‌ها فکر می‌کنند آن زمان بهشت برین بوده است و این ضعف ما را می‌رساند که خدمات چهل ساله جمهوری اسلامی را به مردم نگفته‌ایم، مقصر ما هستیم که به مردم نگفتیم یک شخص بی‌سوادی مانند رضاخان قُلدر آمد و کشف حجاب کرد و مسجد گوهرشاد را به حمام خون تبدیل کرد.

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم خطاب به آنهایی که فکر می‌کنند اگر آمریکا بیاید گل و بلبل می‌شود یادآور شد: باید گفت چگونه رضا شاه را برداشتند و پسرش را شاه کردند و پدرش را در مقابل او تبعید کردند و باید امروز از آنها سوال کرد این چه سلطنتی بود که پدر جلوی پادشاه تبعید می‌شود اما کاری از دستشان برنمی‌آید.

حسینی تصریح کرد: امروز بررسی کنید و ببینید آمریکا به کدام کشور رفته است که آنجا آباد شده باشد، ما تا امروز در مقابل سردمداران زورگوی عالم با اقتدار ایستاده‌ایم وامروز آنهایی که به دنبال برجام 2 و3 بودند مشاهده کردند که آمریکایی‌ها به راحتی به تعهدشان عمل نکردند و روز گذشته ترامپ اظهار کرد بدون پیش شرط مذاکره می‌کند اما ساعتی بعد شروط گذاشتند.

وی افزود: اینها یکبار بر سر ما کلاه گذاشته‌اند و آزموده را آزمودن خطاست و یادمان نرفته همین آقای رئیس جمهور چگونه از برجام ۲ و ۳ می‌گفت که رهبری جلوی آنها را گرفت و امروز علی مطهری از دستاورد برجام چه می گوید و مشاهده می کنیم آمریکایی‌ها برای زیاده‌خواهی خود حدی نگذاشته‌اند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: مگر یادمان رفته در دوره رضاخان چگونه تحقیر می‌شدیم به طوری که بحرین را از ما جدا کردند و در بسیاری از نقاط خاک ایران را از دست دادیم،امروز مشاهده می کنیم آل سعود چگونه چوب حراج به خزانه خود زده است و ۷۰۰ میلیون دلار را  هزینه می‌کند چرا که از قدرت جمهوری اسلامی به لرزه درآمده است.

حسینی در ادامه با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلات امروز گفت: همه می دانستند با آمدن ترامپ مشکلاتی برای ما ایجاد خواهد کرد و در چنین شرایطی ما باید آرایش نظامی بگیریم و آنها به هند گفته‌اند ما نفت ارزانتر به شما می‌دهیم و مشاهده ‌می‌کنیم کشور به کشور و شرکت به شرکت در حال کار کردن هستند.

وی گفت: تحریم وقتی اثرگذاراست که ما در داخل دچار ضعف باشیم و این در حالی است که ما در درون شاهد نفوذی‌هایی هستیم که دو تابعیتی هستند و به دنبال منافع شخصی خودشان هستند، افرادی باید در نظام جمهوی اسلامی مسئول باشند که به دنبال منافع شخصی نباشند و این نگاه باید بر مسئولان ما حاکم شود نه اینکه بیایند در لیستی قرار بگیرند و به مجلس راه پیدا کنند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: تا الان نشان داده شده است که اینها اهل کار نیستند و امروز خود اصلاح طلبان و حامیان آنها می‌گویند باید در ترکیب دولت تغییر ایجاد شود.

حسینی گفت: امروز اگر کاری هم صورت می‌گیرد توسط قرارگاه خاتم و کارهای مردمی است چرا که اینها فقط دنبال بحث‌های سیاسی هستند به طوری که در زلزله مشاهده کردیم معاون رئیس جمهور در اولین اظهار نظر خود از وضعیت مسکن مهر گلایه می‌کند و مشخص است این دولت عرضه و توان ندارد و برخی از آنها نیز از عوامل فتنه۸۸ بوده اند.

وی افزود: ببینید کار به کجارسیده است که روحانی می‌گوید رئیس جمهور فرانسه دغدغه بیکاری جوانان ما را داشته است که این جمله در آینده تاریخ ما یک طنز خواهد بود، از دولت انتظار داریم با تغییر ترکیب کابینه و رویکرد خود و برای کوتاه کردن دست سودجویانی که در شرایط این روزها به مردم رحم نمی‌کنند بخواهد که دادگاه صحرایی تشکیل شود و با اینها برخورد کنند.

وی ادامه داد: مگر در این کشور قحط الرجال است که یک عده باید از اول تا امروز مسئول باشند و تنها در یک دولت یک چرخش صورت گرفت،امروز سازمان بازرسی و دیوان محاسبات باید مراقبت کنند و دستگاه قضا نیز باید کاری کند که مردم احساس کنند که در کشور کسانی هستند که مانع می‌شوند.

حسینی گفت:متاسفانه شاهد هستیم هنوز تحریم‌ها شروع نشده است اما برخی به دنبال منافع خود هستند و برخی نیز دو تابعیتی هستند و خانوداه آنها نیز خارج از کشور است، این مجلس جزو ضعیف‌ترین مجلس‌ها از بدو انقلاب بوده است چرا که یک مجلس خنثی است و اجازه آنها در دست همان فردی است که آنها را در لیست قرار داده است و اینها نیز برای اینکه مجدد در لیست قرار بگیرند کاری نمی توانند انجام دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم ادعا کرد: همیشه شاهد بودیم ۳۰ نماینده تهران افراد شاخص بودند اما امروز افرادی نماینده تهران هستند که مشکلات را رها کرده‌اند و دنبال مجوز کنسرت و حضور زنان در ورزشگاه هستند و نظارت را رها کرده‌اند،مشاهد کردیم چقدر حضرت آقا در انتخابات هشدار دادند پس ما نیز باید دقت کنیم و آگاهانه و با دوری از مسائل قومی در انتخابات حضور پیدا کنیم و معیارها را در نظر بگیریم.

حسینی گفت: نمی‌شود شما به هر کسی خواستید رای بدهید و پس از آن بگویید چرا رهبری اقدامی نمی‌کند، پنج سال از عمر این دولت گذشته است و دیگر حنایتان رنگی ندارد که بگویید تقصیر دولت گذشته بوده است و این سوال از شما مطرح می شود هنر شما در این پنج سال چه بوده است به جز رکود و تورم و بعد هم آمار دروغ می‌دهید و با گفتار درمانی جواب می‌دهید که باید گفت مردم واقعیت‌ها را لمس کردند و این عبرتی است برای آینده.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم بیان کرد: یادتان نرفته که می‌گفتند نه تنها تحریم‌های هسته‌ای بلکه همه تحریم‌ها را بر می‌دارند اما نشان دادند کفایت ندارند.

تیتر یک
  • بنت؛ نخست‌وزیرِ نصفه‌ونیمه کشوری قطبی شده و متلاشی

    دولت جدید در اسرائیل، بیش از هر چیز به یک دلیل مورد توجه قرار دارد: پایانی بر بیش از دوازده سال نخست‌وزیری بنیامین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما