کدخبر: ۲۳۰۱۶۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پیشنهاد همکاری روسیه به آمریکا برای بازسازی سوریه

پیشنهاد همکاری روسیه به آمریکا برای بازسازی سوریه

اقتصاد نیوز: بر اساس گزارش یک خبرگزاری، مسکو به واشنگتن پیشنهاد داده تا این کشور در روند بازسازی سوریه و بازگشت آوارگان به این کشور مشارکت کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت که روسیه از طریق یکی از مقامات ارشد نظامی آمریکا به واشنگتن پیشنهاد داده که این کشور در بازسازی سوریه وبازگرداندن آوارگان به این کشور کمک کند.

بر اساس یادداشتی که به دولت آمریکا ارسال شده و توسط خبرگزاری رویترز دیده شده، "والری گراسیموف" رئیس ارتش روسیه به "جوزف دانفورد" رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا چنین پیشنهادی را ارائه کرده است.

این طرح روسیه که پیشتر نیز گزارش نشده بود با پذیرش سردی از سوی واشنگتن مواجه شده است.

در این یادداشت آمده است که در صورتی که راه حل سیاسی برای جنگ 7 ساله در سوریه فراهم شود که شامل گام هایی نظیر نظارت سازمان ملل بر انتخابات این کشور باشد، آمریکا از این تلاش ها حمایت کند.

بر اساس مطالب نوشته شده در این یادداشت، روسیه معتقد است که نظام سوریه فاقد تجهیزات، سوخت، دیگر مواد و بودجه لازم برای بازسازی کشور در راستای بازگشت آوارگان است.

دفتر دانفورد از اظهار نظر درباره ارتباط با گراسیموف خودداری کرد و وزارت دفاع روسیه نیز به درخواست رویترز برای اظهار نظر درباره این موضوع پاسخ نداد.