کدخبر: ۲۳۰۴۶۱ لینک کوتاه

عضو شورای روابط خارجی آمریکا:

ترامپ خواستار دیدار با روحانی و رفع موانع برای مذاکره با ایران است

اقتصادنیوز؛ عضو سابق کنگره آمریکا درباره پیشنهاد دونالد ترامپ مبنی بر مذاکره بدون پیش‌شرط با مقامات ایران گفت: من از سخنان رئیس جمهور ترامپ این گونه استنباط می کنم که او مایل به دیدار با رئیس جمهور روحانی است. رئیس جمهور آمریکا به دنبال راه حلی برای موانع سر راه مذاکره با ایران است.

به گزارش اقتصادنیوز؛ «جیمز چارلز اسلتری» نماینده سابق کنگره آمریکا و عضو شورای روابط خارجی این کشور در خصوص اظهارات ترامپ در خصوص آمادگی برای گفتگو با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به خبرنگار مهر گفت: من از سخنان رئیس جمهور ترامپ این گونه استنباط می کنم که او مایل به دیدار با رئیس جمهور روحانی است. رئیس جمهور آمریکا به دنبال راه حلی برای موانع سر راه مذاکره با ایران است.

وی افزود: رئیس جمهور قطعا می داند که ایران و ایالات متحده نگرانی های مشترکی در خاورمیانه مانند افراط گرایی خشونت آمیز در قالب داعش و القاعده دارند. من خوشحالم که می‌شنوم که رئیس جمهور ترامپ، مایل به ملاقات با رئیس جمهور روحانی است.

وی در ادامه یادآور شد: اگر ترامپ مایل به دیدار با رهبر کره شمالی باشد، او باید با رئیس جمهور روحانی نیز دیدار کند.

اسلتری در خصوص تناقضات میان صحبتهای ترامپ و وزیر خارجه کابینه اش، «مایک پمپئو» در خصوص گفتگوی بی قید و شرط با ایران نیز گفت: من نمی دانم که چگونه می توان تناقص بین اظهارات ترامپ و مارک پمپو(وزیر امور خارجه ) را توضیح داد.

 وی یادآور شد: آنها ممکن است به سادگی مخالف باشند، اما این رییس جمهور است که تصمیم نهایی را می‌گیرد. این امر در رابطه با جان بولتون نیز صادق است.

وی گفت: رئیس جمهور ممکن است به دنبال یک راه برای همکاری دوباره با ایران و حل برخی از نگرانی های خود در مورد برجام و سایر مسائل از طریق دیپلماتیک باشد.

عضو شورای روابط خارجی آمریکا گفت:  ایران و امریکا می توانند تلاش کنند تا راه حل برد-برد در بن بست کنونی پیدا کنند! افزایش تنش های کلامی هیچ سودی برای دو طرف نخواهد داشت.

نماینده سابق کنگره امریکا در پایان گفت: بنا به قولی معروف «ما نباید هرگز از ترس مذاکره کنیم، اما نباید از مذاکره بترسیم.»