کدخبر: ۲۳۱۲۸۹ لینک کوتاه

ژاپن خواستار حفظ تحریم‌ها علیه کره شمالی شد

اقتصادنیوز:‌«شینزو آبه» و «آنتونیو گوترش» در کنفرانس خبری مشترک خواستار حفظ تحریم‌های شورای امنیت علیه کره شمالی شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن و «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه درباره حفظ تحریم‌ های شورای امنیت علیه کره شمالی تأکید کردند. 

دبیرکل سازمان ملل متحد که در ژاپن به سر می برد، در این باره گفت: جامعه بین‌ الملل باید تحریم ها علیه کره شمالی بر اساس قطعنامه‌ های شورای امنیت سازمان ملل را حفظ کند. 

وی در ادامه بدون اشاره به زرادخانه هسته ای رژیم صهیونیستی در خاورمیانه مدعی شد که خلع سلاح کامل اتمی کره شمالی باید قابل راستی‌ آزمایی و غیرقابل بازگشت باشد و این نهاد از روند مذکور حمایت می کند.

«آنتونیو گوترش» در کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر ژاپن افزود: حضورم در هفتاد و سومین سالگرد بمباران اتمی ژاپن بسیار مهم و نشان از تعهد کامل سازمان ملل در راستای خلع سلاح هسته ای کره شمالی است. 

نخست وزیر ژاپن نیز در سخنانی گفت که ژاپن از ابتکار سازمان ملل برای اصلاحات در جامعه بین‌المللی حمایت می‌کند.

بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی دو عملیات اتمی بودند که در زمان جنگ جهانی دوم به دستور هری ترومن رئیس جمهور وقت آمریکا علیه امپراطوری ژاپن انجام گرفتند.   در این دو عملیات، دو بمب اتمی به فاصله ۳ روز در ۶ و ۹ آگوست سال ۱۹۴۵ میلادی روی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی انداخته شد که باعث ویرانی و کشتار گسترده شهروندان این دو شهر گردید.