کدخبر: ۲۳۱۵۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عضو فراکسیون امید:

باتوجه به روحیه ترامپ نمی‌توان با این آمریکا مذاکره کرد

اقتصادنیوز؛ ابوالفضل سروش عضو فراکسیون امید گفت: با توجه به وضعیت کشور و روحیه ترامپ نمی‌توان با این آمریکا هیچ مذاکره ای کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت؛ ابوالفضل سروش در خصوص پیشنهاد ترامپ برای مذاکره با ایران، گفت: ترامپ قابل اعتماد نیست والا اصل مذاکره موضوع بدی نیست و انسان باید بتواند با دشمنان خود هم مذاکره کند همانطور که ما با اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا مذاکره کردیم و به برجام رسیدیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اکنون تمام افراد سیاسی و غیرسیاسی باور دارند که ترامپ اهل مذاکره نبوده و قابل اعتماد نیست.

وی بیان کرد: براین اساس در شرایط کنونی با توجه به وضعیت کشور و غیرقابل اعتماد بودن آمریکا نمی‌توان با این کشور مذاکره کرد.

انجام وساطت برخی کشورها برای مذاکره میان ایران و آمریکا

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به انجام وساطت برخی کشورها برای مذاکره میان ایران و آمریکا هم بیان کرد: این در حوزه تصمیمات دولت و حاکمیت است که آیا می شود با آمریکا مذاکره کرد یا خیر.

احتمال ایران در دادگاه لاهه بسیار کم است

سروش همچنین درباره شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه به دلیل انجام تحریم های ظالمانه اظهار کرد: دادگاه های بین المللی هم قابل اعتماد نیستند و احتمال پیروزی ما در دادگاه لاهه بسیار کم است حتی اگر پیروز هم شویم آمریکا زیر بار اجرا نمی‌رود.