کدخبر: ۲۳۴۸۹۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تاریخ‌سازی به سبک سامان قدوس

اقتصاد نیوز: اولین بازیکن ایرانی تاریخ لوشامپیونه فرانسه در اولین بازی برای تیمش گل زد تا کلی تاریخ‌ساز شود. او در برد چهار بر یک آمیان مقابل رنس زننده گل دوم تیمش بود.

 به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت نود، سامان قدوس با یک ضربه سر دیدنی در همان اولین بازی برای آمیان کاری کارستان انجام داد اما اگر فکر می‌کنید او اولین لژیونر ایرانی بوده که در اولین بازی برای تیمش در ۵ لیگ معتبر اروپا گلزنی کرده، سخت در اشتباه هستید و بهتر است به  عملکرد بازیکنان ایرانی در اولین بازی برای تیم‌هایشان نگاه ویژه‌تری داشته باشید.

دایی، یک مورد خاص 

در بین تمام لژیونرهای ایرانی ۵ لیگ معتبر اروپا، پیش از قدوس، دایی توانسته بود در اولین بازی لیگی برای تیمش گل بزند. شهریار فوتبال آسیا در اولین بازی برای هرتابرلین به هانزاروشتوک گل زد و نامش را جاودانه کرد. ستاره بزرگ فوتبال ایران در اولین تیم آلمانی‌اش، آرمینیا بیله‌فلد در دومین بازی دروازه اشتوتگارت را گشود و برای مرتب کردن اعدادش در سومین بازی برای بایرن ۲ گل به تور دروازه هامبورگ چسباند.

 هاشمیان، یک مورد دیگر 

هاشمیان به عنوان یک ایرانی دیگر در بازگشت و در واقع دومین دوره حضورش در بوندس‌لیگا در اولین بازی برای بوخوم دروازه نورنبرگ را باز کرد. ۱۳ بازی طول کشید تا هاشمیان در هانوفر طعم گل زدن را بچشد.

ساکنان بوندس‌لیگا

 در بین نمایندگان ایران در بوندس‌لیگا،مهدوی‌کیا در سومین بازی برای بوخوم تاپ مولر دروازه هامبورگ را باز کرد و در آغوش سرمربی محبوب‌اش قرار گرفت. ۱۴ بازی طول کشید تا او در هامبورگ گل بزند و در راه اسطوره شدن برای باشگاه گام بردارد. کریمی تنها ۲ بازی برای گل زدن در لباس بایرن صبر کرد و دروازه لورکوزن را گشود. کریم باقری در دوران حضور در آرمینیا بیله‌فاد روزهای خوبی نداشت  و تنها در هفته بیستم بوندس‌لیگا مقابل کارلسروهه پایش به گل باز شد.

 کارنامه قابل اعتنای رحمان 

 رحمان رضایی اولین ایرانی گلزن در سری A  نام داشت؛ کسی که پس از ملحق شدن به پروجا در هفته دهم در هفته چهاردهم و چهارمین بازی برای پروجا گل زد. در بین بازیکنان سایر لژیونرهای ایرانی، فریدون زندی در لباس کایزرسلاترن در همان هفته اول دروازه نورنبرگ را گشود. اشکان دژآگه هر چند در هفته چهارم اولین گلش را برای ولفسبورگ به ثمر رساند اما در پایان فصل تحت هدایت ماگات، سینی نقره‌ای بوندس‌لیگا را بالای سر برد. 

ماجراهای آندو و نکو 

آندرانیک تیموریان با امید زیادی راهی بولتون و لیگ برتر انگلیس شد اما تنها در هفته بیست و چهارم موفق به گلزنی شد. تنها ۲ لژیونر ایرانی لیگ دسته اول اسپانیا هم داستان خاص خودشان را دارند. نکونام در هفته پانزدهم لالیگا اولین گلش را برای تیمش به ثمر رساند؛ هر چند با گلزنی در برنابئو مقابل رئال مادرید  بیش از پیش نامس بر سر زبان‌ها افتاد. مسعود شجاعی، دوست و هم‌تیمی او در هفته بیست و چهارم پایش به گلزنی باز شد.