کدخبر: ۲۳۵۵۰۶ لینک کوتاه

وزیر صمت: افزایش قیمت غیرمتعارف خودرو نداریم

اقتصادنیوز : وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ یک از شرکت‌های خودروسازی کشور افزایش قیمت غیرمتعارف به محصولات خود نداده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ،محمد شریعتمداری در جمع خبرنگاران گرمسار گفت: خودروهای با قیمت کمتر و بیشتر از 40میلیون تومان، هر دو با ضوابط شورای رقابت و بر اساس قیمت گذاری رسمی دولت، با 9ونیم درصد افزایش قیمت فروخته می شوند.

وی افزود: فروش خودروها چه به صورت نمایندگی و چه اینترنتی، فقط یک خودرو به ازای هر کارت ملی و از طریق یکIP  ممکن است اما بعد از فروش، محصول وارد دلال بازی و شبکه سودجویی می شود.

شریعتمداری با بیان اینکه مردم می خواهند منابع نقدینگی خود را به کالا نظیر خودروی دست دوم تبدیل کنند گفت: دو خودروسازی بزرگ کشور مکلف شدند برای ساماندهی این نقدینگی با فروشندگان خودرو اعم از نمایندگی ها و نمایشگاه داران وارد مذاکره شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: نمی توانیم به معاملات شخصی مردم وارد شویم ولی اگر فردی به صورت شبکه ای برای افزایش قیمت خودرو تلاش کند، این شبکه مصداق ایجاد فساد و سودجویی و از مظاهر اخلال در بازار اقتصادی است و تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد.