کدخبر: ۲۳۵۷۰۰ لینک کوتاه

حریری: با پوتین بهتر از بشار اسد می‌توان تعامل کرد

اقتصادنیوز؛ سعد حریری، نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان، با بیان اینکه روسیه فعلاً بر سوریه تسلط دارد گفت: با پوتین بهتر از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه می توان تعامل کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ سعد حریری نخست وزیر مامو تشکیل کابینه لبنان گفت: ما اختلافات سیاسی با حزب الله داریم.آنها به هیچ وجه سیاست های من در قبال کشورهای خلیج فارس را نمی پذیرند و من نیز هرگز سیاست های آنها در قبال ایران و مسائل دیگر را نمی پذیرم اما این مفهومش این نیست که کشور از فعالیت بایستد.

وی درباره سئوالی در خصوص پایان بحران سوریه و پیروزی بشار اسد و متحدش روسیه بیان کرد: روسیه فعلا بر سوریه سیطره دارد و ما با روسها درباره سوریه تعامل خواهیم کرد. روابط من با روسیه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور آن بسیار خوب است. من برای پوتین احترام زیادی قائل هستم و معتقدم با او می توان کار کرد. با پوتین بهتر از بشار اسد رئیس جمهوری سوریه می توان تعامل کرد.

حریری درباره دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت:او کسی است که سیاست هایش آشکار است و به هر چه می گوید عمل می کند. مشکل ما با دولت پیشین آمریکا این بود که نمی دانستیم سیاست آنها چیست. حداقل الان من می فهمم سیاست آمریکا چیست و چگونه باید با آن روبرو شد. حداقل هم اکنون فردی هست که ما می توانیم با وی گفتگو کنیم و درباره موضع مان  قانعش کنیم.