کدخبر: ۲۳۵۹۴۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

توییتر و آزمایش دو قابلیت جدید

اقتصاد نیوز:جک دورسی، مدیرعامل توییتر با انتشار پستی در صفحه شخصی خود به اضافه شدن قابلیت های جدیدی به این پلتفرم اشاره کرده که شامل نمایش آنلاین بودن کاربر و دسته بندی پاسخ ها می شود.

به گزارشاقتصاد نیوز ، دورسی در توییت خود این قابلیت ها را بدین شکل توضیح داده است:«در حال تست ویژگی های جدیدی برای توییتر هستیم: حضور (الان چه افرادی دیگری در توییتر هستند) و دسته بندی (تسهیل خواندن گفتگوها).»

اگرچه هدف از اینکار کمک به کاربران برای برقراری آسان تر ارتباط با یکدیگر است، اما برخی افراد نگرانی هایی را در مورد نمایش آنلاین بودن آنها به دیگران ابراز کرده اند:

با ویژگی حضور چندان موافق نیستم و بهتر است این قابلیت به صورت انتخابی باشد؛ اما دسته بندی پاسخ ها قابلیت خوبی به نظر می رسد.

«سارا هایدر»، مدیر محصول توییتر در پاسخ به این نگرانی ها اظهار داشته که آنها کنترل کامل را در اختیار کاربران قرار می دهند. بنابرین به نظر می رسد که گزینه هایی برای پنهان کردن وضعیت آنلاین یا آفلاین بودن در دسترس قرار خواهد داشت.

قابلیت جدید توییتر
 

در حال حاضر نحوه دسته بندی پاسخ ها در توییتر در مراحل اولیه به سر برده و چندان پیشرفته نیست. هایدر با انتشار چندین اسکرین شات این تغییرات را به نمایش گذاشته که انتظار می رود گفتگو محور بودن را تقویت کنند.

واسط کاربری این قابلیت چیز خاصی برای سورپرایز کاربران نداشته و پاسخ های به هر توییت در زیر توییت اصلی دسته بندی می شوند. شکل ظاهری این طرح مشابه سایت ردیت است اما در آنها می توان نقل قول، تصویر، ویدیو، کارت و غیره هم قرار دارد.

این پلتفرم اجتماعی اخیرا قابلیت دیگری را آزمایش کرده که به منظور صرفه جویی در زمان کاربران، آنفالو کردن برخی اکانت های خاص را به آنها پیشنهاد می کند. برخی معتقدند پیاده سازی کامل این طرح انتقادات بسیاری را متوجه توییتر خواهد ساخت.