مهاجمان تیم ملی همگی لژیونر هستند!

کدخبر: 236140
اقتصاد نیوز:تمام مهاجمان دعوت شده به تیم ملی برای اردوی شهریور ماه، لژیونر هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ورزش سه، تیم ملی ایران سرانجام با کارلوس کی روش به توافق رسید تا این سرمربی پرتغالی در جام ملت ها نیز سرمربی ایران باشد. او در اولین گام، لیست بازیکنان مورد نظرش را برای اردوی شهریورماه اعلام کرد که البته، این فهرست ابتدا رسانه ای نشد و با خبر دعوت برای حضور در اردو پیامک به اطلاع ملی پوشان رسید.

اما حالا که فدراسیون فوتبال لیست را در پایگاه رسمی اش قرار داده، مشخص شده که همه مهاجمان حاضر در این اردو لژیونر خواهند بود. علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده، مهدی طارمی، سردار آزمون، کریم انصاری فرد و کاوه رضایی مهاجمان دعوت شده توسط کارلوس کی روش هستند. به جز مهدی طارمی، 5 مهاجم دیگر در فوتبال اروپا توپ می زنند که شاخص ترین‌شان علیرضا جهانبخش است. جهانبخش این فصل راهی برایتون شده و البته هنوز در ترکیب این تیم جا نیفتاده اما با این حال، او را می توان مهم ترین و بهترین لژیونر فوتبال ایران قلمداد کرد.

همچنین به نظر می رسد کی روش از این پس کریم انصاری فرد را در پست تخصصی اش به کار خواهد گرفت و دیگر قصد ندارد همچون جام جهانی، این بازیکن اردبیلی را به پست هافبک ببرد. انصاری فرد که با درخشش در فوتبال یونان به تیتر یک رسانه های ایران تبدیل شد، این روزها قصد ترانسفر به چمپیونشیپ انگلستان را دارد و احتمالا راهی تیم بزرگ و ریشه دار ناتینگهام فارست خواهد شد.

علاوه بر این ها، کاوه رضایی را هم می توان جایگزین رضا قوچان نژادی دانست که از بازی های ملی خداحافظی کرده و در فوتبال قبرس حضور دارد. کاوه نیز پس از درخشش با پیراهن شارلروا به یکی از تیم های بزرگ فوتبال بلژیک پیوست و از این پس در بروخه حضور خواهد داشت. او با این تیم بلژیکی در لیگ قهرمانان با اتلتیکو مادرید، بورسیا دورتموند و موناکو همگروه است و احتمالا این فصل بیش از پیش نامش را در کنار بزرگان فوتبال اروپا خواهیم شنید.

نکته جالب دیگر دعوت شدن سردار آزمون مهاجم ترکمنی فوتبال ایران است. او پس از جام جهانی از تیم ملی خداحافظی کرد و بارها این موضوع را به صراحت اعلام نمود و پادرمیانی ها را ناکام گذاشت اما باتوجه به علاقه کی روش به این بازیکن و البته عملکرد قابل قبول سردار آزمون در پیراهن تیم ملی، وی بار دیگر به اردو دعوت شده است. آزمون امروز در استوری اینستاگرام نشان داد که در تهران نیست و همراه همشهری هایش فیلم سریک را تماشا خواهد کرد! سردار با این کار به نوعی خواست نشان دهد علی رغم دعوت به تیم ملی، قصد ندارد در اردو حاضر شود.

غیبت مهاجمان داخلی را هم می توان به عملکرد نه چندان خوبشان در لیگ هجدهم مرتبط دانست. علی علیپور تاکنون درخشش فصل گذشته را نداشته و مهاجمانی نظیر مرتضی تبریزی، ساسان انصاری هم در حد و اندازه تیم ملی نبوده اند. البته لیگ امسال پدیده هایی چون وحید خشتان جوان را در خود داشته که شاید در ادامه به پیراهن تیم ملی هم برسند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما