کدخبر: ۲۳۷۵۷۱ لینک کوتاه

احمد خاتمی:

در اغتشاشات ۹۶ به ۲۰ حوزه علمیه حمله کردند

اقتصادنیوز؛ احمد خاتمی با اشاره به اینکه دشمن با القای دروغ می‌خواهد روحانیت را از چشم مردم بیاندازد گفت: همین دروغ‌ها باعث شد که در اغتشاشات سال ۹۶ به ۲۰حوزه علمیه کشور حمله کردند و آذوقه‌های آن‌ها را دزدیدند و کتاب‌هایی همچون قرآن و کتاب‌های علما را آتش‌ زدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ سید احمد خاتمی ظهر امروز در همایش طلایه‌داران تبلیغ که در مسجد جامع تبریز برگزار شد، گفت: روحانیون همواره سفیران نور و معنویت هستند.

وی بیان کرد: همانطور که امام خمینی (ره) فرموده‌اند، «محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است» و این شور حسینی بود که بذر انقلاب را در کشور ما نشاند و به همین خاطر باید به این ایام توجه ویزه‌ای داشته باشیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دهه محرم، دهه فرهنگ «هیهات من‌الذله» است، گفت: در شرایطی که امروز داریم، به شدت نیازمند این فرهنگ هستیم چراکه خروجی این فرهنگ، سازش‌ناپذیری با جریان سلطه و استکبار جهانی است.

وی اضافه کرد: دهه محرم که یادآور فرهنگ ایثار و شهادت است، فرصت مغتنمی برای فهم عمیق این نکته است که همین فرهنگ دشمنان انقلاب را در چهل سال اخیر پشت مرزها نگه داشته است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری علما و روحانیون را در طول تاریخ پاسداران اصلی دین دانست و تصریح کرد: علما و روحانیون در تاریخ بیش از هزارساله، در چند سنگر مهم به ارائه خدمت پرداخته‌اند و تلاش گسترده برای پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی از جمله خدمات ارزنده روحانیون به شمار می‌آید.

وی با اشاره به نقشه‌های شوم دشمن برای تخریب روحانیت تاکید کرد: علی‌رغم دروغ‌های محضی که دشمنان درباره نزول جایگاه و محبوبیت روحانیون در بین مردم می‌گویند، این واقعیت کتمان ناپذیر است که مردم برای روحانیون نظام و ارزش زیادی قائل هستند و آن‌ها را محبوب قلب‌هایشان می‌دانند.

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین خاطرنشان کرد: برخی طلبه‌ها که با خودروهای ۲۰۰میلیون تومانی تردد می‌کنند، اگر از بیت‌المال باشد حرام است و اگر از اموال شخصی‌شان، اسراف به شمار می‌آید و بصیرت ضدتجمل‌گرایی و ضداشرافی‌گری مردم در عدم پذیرش چنین افرادی قابل قبول است.

وی در ادامه سخنان خود اعلام کرد: بودجه‌ای که به کل حوزه‌های علمیه کشور توسط مسئولان اختصاص داده شده، به اندازه ۳دانشگاه بزرگ کشور نیست و نباید سیاه‌نمایی‌ها و دروغ‌های دشمنان را باور کرد.

آیت‌الله خاتمی همچنین با اشاره به القاهای دشمن درخصوص انداختن تمام تقصیرات بر سر روحانیون، عنوان کرد: همین دروغ‌ها باعث شد که در اغتشاشات سال ۹۶ به ۲۰حوزه علمیه کشور حمله کردند و آذوقه‌های آن‌ها را دزدیدند و کتاب‌هایی همچون قرآن و کتاب‌های علما را آتش‌ زدند.

وی همچنین با اشاره به تلاش دشمنان در جهت احیای تفکر نادرست جدایی دین از سیاست، تاکید کرد: کسانی که در صدد این امر هستند، در واقع پیامبر اسلام (ص) و حضرت علی (ع) را تکذیب می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران در پایان سخنان خود با تاکید بر ضرورت داشتن اتحاد و همدلی برای عبور از مشکلات کشور، گفت: همه ما سوار یک کشتی هستیم و نباید اجازه بدهیم که سوراخی در این کشتی ایجاد شود.