کدخبر: ۲۳۷۷۵۱ لینک کوتاه

لاریجانی: برخی مشکلات کشور، مشکلات مزمن داخلی هستند

اقتصادنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید تسهیلاتی را ایجاد کنیم تا افرادی که کارآفرین هستند و ظرفیت‌هایی را برای تولید کشور خلق کرده‌اند، در تلاطمات اقتصادی دچار مشکل نشوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به شیراز سفر کرده است، در دیدار آیت‌الله علی‌اصغر دستغیب تولیت آستان حضرت احمدبن موسی(ع) با بیان اینکه استان فارس از نمایندگان بسیار خوبی در مجلس شورای اسلامی برخوردار است که به مسائل نیز آشنا هستند، گفت: یکی از توفیقات این استان، حضور پربرکت آیت‌الله دستغیب است و خاندان دستغیب نقش مهمی در ثبات و آرامش در شیراز داشتند، شهید دستغیب یک نمونه در ابتدای انقلاب اسلامی بود.
وی با اشاره به اینکه اقدامات خدمت‌رسانی نمایندگان، استاندار و مقامات اجرایی استان فارس با توجه به راهنمایی‌های آیت‌الله دستغیب آسان می‌شود، افزود: در شرایط فعلی که سختی‌ها بیشتر شده، یک وظیفه ممتاز داریم، آن هم سهل کردن خدمت‌رسانی به مردم است.

رئیس مجلس با تأکید بر اینکه در شورای سران قوا امروز مباحثی درباره مسائل کشور مطرح شد، عنوان کرد: به دنبال این هستیم که با ارائه کمک‌های مختلف، تسهیلاتی را ایجاد کنیم تا افرادی که کارآفرین هستند و ظرفیت‌هایی را برای تولید کشور خلق کرده‌اند، در تلاطمات اقتصادی دچار مشکل نشوند.

لاریجانی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌هایی که در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، کمک به تولیدکنندگان است، تصریح کرد: این اطمینان را می‌دهیم که نمایندگان در مجلس شورای اسلامی به دنبال این هستند که مسیر تولید کشور در تلاطمات اقتصادی مدیریت شود.

وی در پایان با تأکید بر اینکه برخی از مشکلات موجود کشور خارجی و برخی دیگر مشکلات مزمن اقتصادی داخلی هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم مشکلات به نحوی که موجب سعادت و رستگاری ملی باشد، حل شود.

همچنین در این دیدار، آیت‌الله علی‌اصغر دستغیب با بیان اینکه خوشبختیم که در مسیر مسابقات قرآنی که در شهرستان استهبان انجام می‌شود، توفیق زیارت امامزادگان برای رئیس مجلس شورای اسلامی حاصل شده است، گفت: آقای لاریجانی همواره در خط مستقیم ترسیم شده‌ای از سوی رهبر حرکت کرده و ثابت قدم بوده است.

وی با اشاره به اینکه تحلیل همه‌جانبه‌ای که از شرایط فعلی کشور در رابطه با مسائل داخلی و خارجی در مجلس خبرگان مطرح گردید، مورد تحسین اعضای مجلس قرار گرفت، اظهار داشت: حتی افرادی که ممکن بود انتقاداتی نسبت به عملکرد دولت داشته باشند، با مباحث مطرح شده توسط شما قانع شدند.