کدخبر: ۲۳۸۰۱۷ لینک کوتاه

بهترین جایگزین گوشت

اقتصادنیوز: تحقیقات دانشمندان ثابت کرده است که دلیل اصلی خمیازه کشیدن داغ کردن مغز است که خمیازه جهت خنک کردن آن انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ حوزه کلینیک در نظر دارد تازه‌ترین دانستنی‌های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد.

فواید گوشت بوقلمون

بوقلمون پرنده‌ای از نژاد قرقاولان و بزرگ‌ترین و سنگین‌ وزن‌ترین پرنده خانگی است، گوشت بوقلمون خواص بسیار زیادی دارد که محققان معقتد هستند باید این گوشت را به جای مرغ در رژیم غذایی بگنجانیم، گوشت بوقلمون مزاج گرمی دارد و برای سلامتی بسیار مفید است؛ این گوشت خواص ضد سرطان و ضد ام اس دارد همچنین گوشتی است که هورمون ندارد، شامل 81 درصد پروتئین و کمترین مقدار چربی را دارا است، خوب است بدانید که فسفر موجود در بوقلمون 4 برابر فسفسر موجود در میگو است و باید آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

////

عوارض مصرف دیکلوفناک

بسیاری افراد زمانی که دچار درد می‌شوند، به سراغ یخچال می‌روند و به دنبال داروی آرام بخش هستند، غافل از اینکه این داروها مضرات فراوانی دارد و نباید به هیچ وجه این داروها را خودسرانه مصرف کرد؛ نتایج تازه‌ترین تحقیقات نشان می‌دهد، مصرف مسکن «دیکلوفناک» خطر سکته مغزی و حمله قلبی را تا 50 درصد افزایش می دهد، همچنین پوکی استخوان یکی از عوارض این دارو است.

////

علت تنگی نفس در دوران بارداری

تنگی نفس در ماه‌های مختلف بارداری علت مختلفی دارد, ترشح هورمون پرژسترون در ماه اول بارداری باعث افزایش تعداد تنفس است و تنگی نفس را ایجاد می‌کند،  75 درصد از زنانی که تا به حال احساس تنگی نفس نداشته اند، در طول بارداری دچار نفس تنگی می‌شوند و از این بابت نگران هستند، اما خوب است بدانید اینتنگی نفس در طول دوران بارداری امری طبیعی است و در ماه آخر به دلیل رشد جنین و فشار به دیافراگم، در صورت زیادتر شدن باید این موضوع را با پزشک در میان گذاشت.

////

خمیازه دلیل بر داغی مغز

خمیازه یکی از اعمال غیرارادی است که هر شخصی در زندگی خود آن را تجربه می‌کند؛ جالب است بدانید که تحقیقات دانشمندان ثابت کرده است که دلیل اصلی خمیازه کشیدن داغ کردن مغز است که خمیازه جهت خنک کردن آن انجام می‌شود، در این بین شخص با خمیازه کشیدن اکسیژن بیشتری وارد بدن خود می‌کند و کمبود اکسیژنی که در بدن رخ داده است با این کار  جبران می‌شود، اما اگر بیش از خمیازه می‌کشید باید گوش به زنگ باشید چرا که می‌تواند نشانه خطر در بدن باشد.

////

رفع بوی بد بدن

بوی بد بدن یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد است و به دنبال راهی برای کاهش این بو هستند؛ افراد راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنند که نتایج مثبتی ندارد، محققان طب سنتی راهی ساده را برای رفع و پیشگیری از بوی بدن در فصل تابستان مطرح کرده‌اند؛ برای رفع و پیشگیری از این بوی بد از مصرف دمنوش هل و نوشیدن عرق بالنگ غافل نشوید و توصیه می‌شود که از زیاده روی در مصرف سیر داغ، پیاز داغ و ادویه و غذاهای چرب به شدت پرهیز کنید.

////