کدخبر: ۲۳۸۰۶۰ لینک کوتاه

فورد پیشنهاد ترامپ را رد کرد

اقتصادنیوز؛ شرکت فورد پیشنهاد دونالد ترامپ مبنی بر انتقال خط تولید یکی از خودروهای پرطرفدارش از چین به آمریکا را رد کرد.

به گزارش اقتصاذدنیوز به نقل از فارس؛ روز یکشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در توئیتی نوشت اعمال تعرفه بر واردات کالا از چین بدین معناست که شرکت خودروسازی فورد خط تولید خود را از چین به داخل آمریکا منتقل خواهد کرد و این تازه آغاز کار است.

شرکت فورد با اشاره به توئیت ترامپ گفت: این شرکت برنامه ای برای انتقال خط تولید خودرو از چین به آمریکا ندارد.

ترامپ در توئیت خود این مسئله را پیروزی در برابر چین خوانده و گفته بود که فورد برای عدم پرداخت تعرفه گمرکی تولید را به داخل این کشور منتقل خواهد کرد.

شرکت فورد در پاسخ می گوید انتقال خط تولید خودروی فوکاس اکتیو به داخل آمریکا به دلیل تولید کمتر از 50 هزار دستگاه در سال از نظر اقتصادی به صرفه نیست.

کریستین زیکزک، کارشناس موسسه تحقیقات خودرو در آمریکا می گوید، با شرایط پیش آمده فورد دیگر مدل فوکاس اکتیو خود را در بازار آمریکا عرضه نخواهد کرد.

وی می گوید البته فورد اگر بخواهد به عرضه این خودرو در بازار آمریکا ادامه دهد گزینه‌های بیشتری به غیر از انتقال خط تولید به داخل آمریکا دارد که از جمله آنها می توان به تولید در دیگر کارخانه های این شرکت خارج از چین و در کشور ثالث اشاره کرد.