کدخبر: ۲۳۸۳۵۲ لینک کوتاه

غلظت ذرات معلق در هوای سیستان و بلوچستان به ۱۵ برابر حد مجاز رسید

اقتصاد نیوز:رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: طوفان از بامداد امروز منطقه سیستان را فرا گرفته به نحوی که غلظت ذرات معلق در هوای منطقه به ۱۵ برابر حد مجاز رسیده است.

به  گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ علی ملاشاهی در زابل اظهار داشت: همانطور که پیش از این در پیش‌بینی‌ها اعلام کرده بودیم باد در در منطقه سیستان از ساعت 1:30 بامداد امروز تشدید شد و تا ساعت 7:30 صبح بیشینه سرعت وزش باد در ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل به 101 و در ایستگاه زهک به 72 کیلومتر بر ساعت رسید.

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: گزارش های دریافتی ما نشان می‌دهد کمینه دید افقی در این مدت در ایستگاه فرودگاهی زابل به 2000 متر و در زهک به 400 متر رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین بیشینه غلظت گرد و غبار در فرودگاه زابل 2207 میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده که معادل 15 برابرحد مجاز است.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: با توجه به آلودگی هوا توصیه می شود افراد آسیب پذیر به ویژه بیماران، کودکان و افراد سالمند از تردد در فضای باز خودداری کنند و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده کنند.