کدخبر: ۲۳۹۰۲۰ لینک کوتاه

نماینده مردم مریوان:

انتصاب مسئولان در کردستان براساس جناح‌بازی‌ است

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس گفت: به فردی که باید در سطح شهرستان و استان مسئولیت بدهند، توجه نمی‌شود اما افرادی که در جناح خاصی هستند، مسئولیت می‌گیرند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، منصور مرادی ظهر امروز در جلسه شورای اداری با قدردانی از تلاش‌های فرماندار سابق مریوان در دوران مدیریت خود و تبریک به سرپرست جدید فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: هرچند که در این ایام دوست نداشتیم که مریوان بدون فرماندار باشد اما متأسفانه هنوز به این نتیجه نرسیده‌ایم که گزینه نهایی را برای فرمانداری این شهرستان معرفی کنیم.

وی گفت: امیدواریم سرپرست جدید فرمانداری مریوان تا معرفی فرماندار، با تعامل سازنده با دستگاه‌های اجرایی کارهای مفید و موثر را انجام و در راستای توسعه شهرستان گام بردارد.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس تصریح کرد: اگر مسئولان با نماینده تعامل نداشته باشند، به‌دلیل پیگیری‌هایی که در سطح ملی لازم است، هدف به نتیجه نمی‌رسد و شهرستان نیز توسعه نمی‌یابد؛ متأسفانه یک سری مشکلاتی که ما داریم جناح‌بازی‌هایی است که در سطح شهرستان و استان شاهد آن هستیم.

وی اذعان کرد: گاهاً به‌دلیل مسائلی که به جناح‌بازی‌ها مرتبط است، به فردی که باید در سطح شهرستان و استان مسئولیت بدهند، توجه نمی‌شود و افرادی که در جناح خاصی هستند، مسئولیت می‌گیرند که ضرر آن را مردم متحمل می‌شوند.

مرادی افزود: انتخاب مسئولان با لحاظ گرایش‌های سیاسی و جناحی، به مردم ضرر می‌رساند و به همین دلیل، بنده بارها به مدیران استانی و کشوری اطلاع داده‌ام که افراد بر اساس تخصص و داشتن توانایی انتخاب شوند.

وی با اشاره به اظهارات مطرح‌شده که نمایندگان در برکناری مدیران دخالت دارند، اظهار کرد: وظیفه ما برکناری مسئولان نیست اما چنانچه مدیری که عملکرد وی مثبت نبوده و مردم از وی راضی نباشند به مسئولان رده بالاتر پیشنهاد می‌شود که در راستای توسعه منطقه از افرادی با قابلیت و توانایی بیشتر استفاده کنند اما تصمیم‌گیرنده نهایی "مسئولان استانی و ملی" هستند.

شرط توجه نماینده مردم مریوان در مجلس به روستاها، مقایسه تماس بخشداران است!

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس گفت: در سطح روستاها بخشدار داریم که که با پیگیری‌های خود ماشین‌آلات و اعتبارات خاصی برای بخش خود جذب کرده اما بخشدارانی نیز داریم که هنوز برای هیچ فعالیتی حتی یک تماس تلفنی با بنده نگرفته‌اند و این سبب رونق و توسعه یک منطقه و عدم توسعه در منطقه دیگر می‌شود، از سویی دیگر نیز مردم گله‌مند هستند که چرا نماینده به منطقه‌ای نسبت به مناطق دیگر توجه بیشتر داشته است.

وی ادامه داد: برای تخصیص اعتبار و حل مشکل جاده مناطق محروم روستایی بخش "سرشیو و کوماسی" شهرستان مریوان تلاش کردیم که در نهایت نیروی انتظامی پیمانکار پروژه را دستگیری کرد، آیا واقعا درست است.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس خاطر نشان کرد: مهم‌ترین دغدغه مردم و مسئولان اتمام جاده جدید مریوان به سنندج است که برای تسریع در ساخت این پروژه و اختصاص اعتبار، حدود یکصد امضاء از نمایندگان مجلس جمع‌آوری کرده‌ام.

وی با اشاره به تصویب لایحه منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه و مریوان در مجلس اذعان کرد: متأسفانه از ابتدای طرح، برخی از نمایندگان مجلس و صدا و سیما با ایجاد آن مخالفت می‌کردند و همیشه شاهد تبلیغات منفی بودیم اما خوشبختانه با همراهی و پیگیری نمایندگان کردستان، لایحه در صحن علنی مجلس رأی آورد و برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شد و پس از موافقت نهایی، مراحل اجرایی آن به دولت ابلاغ می‌شود.

مرادی اضافه کرد: تصویب منطقه آزاد تجاری صنعتی مریوان می‌تواند برای این شهرستان یک امتیاز بسیار مثبتی باشد و تنها مشکل آن شاید عدم وجود زیرساخت‌های لازم باشد که آن هم با چهاربانده شدن جاده مریوان به سمت مرز بین‌المللی باشماق و اتمام جاده جدید مریوان به سنندج برطرف می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس تصریح کرد: متأسفانه به‌دلیل کمبود اعتبارات که یک مشکل کشوری هم هست، پیمانکاران برای انجام فعالیت‌های عمرانی در این شهرستان حاضر به عقد قرارداد نیستند.