کدخبر: ۲۴۰۲۱۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس شورای شهر تهران:

منتظر اعلام نظر وزیر کشور درباره ماندن یا رفتن شهردار هستیم

اقتصادنیوز؛ محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران با اشاره به حضور محمدعلی افشانی در شهرداری تهران علی‌رغم قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: منتظر نظر وزیر کشور در این خصوص هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ محسن هاشمی در حاشیه هشتاد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز تحت تأثیر حادثه تروریستی در اهواز قرار گرفت که به هم‌میهنان تسلیت عرض می‌کنم.

وی ادامه داد:‌ امروز صحنه حادثه تروریستی قطعاً باعث وحدت بیشتر مردم و مسئولین خواهد شد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: در جلسه امروز تقویم در شش ماهه دوم به تصویب رسید که بر این اساس 38 جلسه برگزار می‌شود و در صورتی که موضوع بودجه و برنامه توسعه مطرح شود، هر روز  جلسات شورا برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در ادامه این جلسه شهرداران مناطق به عنوان قائم مقام ذی‌حسابی شهرداری انتخاب شدند.

وی درباره حضور افشانی در شهرداری تهران علیرغم قانون منع بکارگیری بازنشستگان اظهار داشت: بنده با وزیر کشور در این خصوص مکاتباتی داشتم و وزیر نیز معتقد است مرّ قانون باید اجرا شود. بنابراین وزیر کشور از دیوان محاسبات و معاونت حقوقی ریاست جمهوری استعلام‌های لازم را در خصوص حضور افشانی در شهرداری تهران می‌گیرد که اگر اختلاف نظر وجود داشته باشد، استفساریه خواهند گرفت. به هر حال در خصوص ماندن و یا رفتن افشانی از شهرداری تهران منتظر نظر وزیر کشور هستیم.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: فکر نمی‌کنم آقای افشانی نظری غیرقانونی در خصوص ماندن در شهرداری تهران داشته باشد و بارها اعلام کرده تا زمانی که شهردار است به کار خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: ما موارد را در شهرداری تهران رسمی می‌کنیم و نمی‌گذاریم شهر در دورانی که احتمالاً شهردار نداشته باشد، دچار مشکل شود.

هاشمی در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران درباره پرونده فردی که در مقابل شهرداری تهران خود را سوزانده بود، گفت: فرماندار تهران پیگیر این پرونده خواهد بود.