کدخبر: ۲۴۲۵۲۲ لینک کوتاه

نامه برخی نمایندگان به روحانی برای کاهش هزینه ویزای اربعین

اقتصادنیوز؛ اکثریت اعضای هیئت رئیسه مجلس در نامه‌ای به رییس جمهور کشورمان خواستار تلاش دولت برای کاهش هزینه ⁧‫ویزای اربعین‬⁩ شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ اکثریت اعضای هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حسن روحانی رییس جمهور کشورمان خواستار تلاش دولت برای کاهش هزینه ⁧‫ویزای اربعین حسینی‬⁩ شدند.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب حجت الاسلام والمسلمین روحانی

رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم؛

ضمن آرزوی توفیق، همانگونه که مستحضرید با افزایش قیمت دلار و نوسانات بازار ارز هزینه های سفر زیارتی اربعین به بیش از ۳ برابر سال گذشته افزایش پیدا یافته است.

از طرفی توطئه ها و تبلیغات گسترده دشمنان در خصوص کم رنگ شدن هرچه بیشتر این مراسم با شکوه جهانی که همواره بزرگترین اجتماع مسلمانان جهان علی الخصوص عاشقان و شیعیان اباعبدالله که همگی با پای پیاده و با تحمل تمامی سختی ها به طی این مسیر می پردازند، بیش از سالهای گذشته در حال انجام است.

همانگونه که مطلعید مساله تسهیل امر زائرین اربعین همواره مورد توجه مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید نیز بوده است.

مع الوصف از دولت محترم علی الخصوص شخص رئیس جمهور درخواست می شود تا با هماهنگی وزارت امور خارجه تمهیدات لازم در خصوص به حداقل رساندن هزینه روادید جهت بزرگترین همایش شیعیان در اربعین حسینی را اتخاذ نمایید تا این همایش عظیم پیاده روی با شکوه هرچه بیشتر برگزار گردد.