کدخبر: ۲۴۳۰۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دلیل دوبرابر شدن نرخ لوازم خانگی چیست؟

دلیل دوبرابر شدن نرخ لوازم خانگی چیست؟

اقتصادنیوز : رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری تا کنون، ۶۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت در لوازم خانگی رخ داده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،مهدی طحان پور رئیس اتحادیه لوازم خانگی، درباره افزایش قیمت لوازم خانگی گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری تا کنون، ۶۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش قیمت در لوازم خانگی رخ داده است.

وی در پاسخ به این سوال که از سوی سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده مجوزی برای این افزایش قیمت صادر شده یا خیر افزود: سازمان حمایت نمی‌تواند دستوری بدهد چرا که این سازمان بیشتر جنبه نظارت و بررسی را عهده دار است.

طحان پور، با اشاره به اینکه هم اکنون مواد اولیه بین ۵۰ تا ۱۲۰ درصد گران شده است اظهار کرد: تولیدکنندگان، مواد اولیه با نرخ ۴۲۰۰ تومان را دریافت نکرده اند و مجبورند مواد اولیه را از بازار آزاد بخرند بنابراین ناگزیر به افزایش قیمت آن هستند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی، با اشاره به اینکه سازمان حمایت ، حمایتی برای تولیدکننده نداشته که بخواهد ورود کند افزود: این سازمان فقط حکم نظارت را دارد و نمی‌تواند ورود داشته باشد، این درحالی است که با نوسانات نرخ ارز و گرانی مواد اولیه هیچ یک از لوازم خانگی نمی‌تواند قیمت ثابت داشته باشد.

 طحان پور، در پایان با اشاره به اینکه زمانی برای افزایش قیمت لوازم خانگی وجود دارد یا خیر گفت: زمان خاصی برای این افزایش قیمت وجود ندارد چرا که هر زمان مواد اولیه گران شود به همان نسبت قیمت تمام شده هم گران خواهد شد.