کدخبر: ۲۴۵۴۷۱ لینک کوتاه

آلمان: سفر به عربستان در شرایط فعلی توجیهی ندارد

اقتصادنیوز؛ هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد تا زمانیکه عربستان سعودی توضحیات بیشتری درباره «جمال خاشقجی» ندهد، تصمیمی برای سفر به ریاض نمی گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان اعلام کرد که تصمیم گیری درباره سفر به عربستان را تا زمانیکه عربستان توضیحات بیشتری درباره جمال خاشقجی نداده و در این رابطه شفاف سازی نکرده به تعویق می اندازد.

ماس در این رابطه گفت: سفری که قرار بود برای بهبود روابط میان آلمان و عربستان انجام شود، در شرایط فعلی و با توجه به موضوع خاشقجی توجیهی ندارد. 

ماس که در کنفرانسی خبری در برلین سخن می گفت در ادامه افزود: قرار است عربستان بیانیه ای را در رابطه با خاشقجی صادر کند ما این بیانیه را پایه و اساس تصمیم گیری خود می کنیم.

پیش از وزیر خارجه آلمان، تعداد زیادی از مقامات رسمی و همچنین رسانه های معتبر بین المللی که قرار بود در کنفرانس «داوس صحرا» در عربستان شرکت کنند، از حضور در این کنفرانس به دلیل موضوع خاشقجی انصراف داده بودند.

خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی، در تاریخ دوم اکتبر به کنسولگری عربستان در استانبول مراجعه کرده و از آن تاریخ اطلاعی از وی در دست نیست.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در هفته گذشته از کشته شدن خاشقجی از سوی یک تیم ۱۵ نفره خبر داده بود و شب گذشته نیز الجزیره گزارش داده که خاشقجی ظرف هفت دقیقه در کنسولگری عربستان به قتل رسیده و جسد وی مُثله شده است.