صدا و سیما اشتهایی سیری‌ناپذیر برای عزاداری و مداحی دارد/ انتقادنایب رئیس مجلس از جایگزینی وفات امام حسن به جای میلاد امام موسی کاظم در تقویم!

کدخبر: 245721
اقتصادنیوز: علی مطهری نایب‌رئیس مجلس در یادداشتی نسبت به یکی از تصمیمات شورای فرهنگ عمومی انتقادکرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تابناک علی مطهری در یادداشتی با عنوان «تصمیم نادرست» نوشت: «از کار‌های نادرست شورای فرهنگ عمومی که زیرمجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی است این است که از سال ۱۳۹۶ مناسبت روز هفتم صفر یعنی ولادت امام موسی کاظم علیه‌السلام را از تقویم کشور حذف کرده و به جای آن به استناد یک روایت ضعیف شهادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام را قرار داده است، حتما به این دلیل که ماه صفر ماه غم و غصه است و نباید به خاطر میلاد یکی از ائمه شادی کرد، دلیلی که نه مورد قبول ائمه است و نه عقل آن را تأیید می‌کند.

این در حالی است که شهادت امام حسن مجتبی ـ علیه‌السلام ـ به استناد روایت قوی‌تر در ۲۸ صفر واقع شده و مردم نیز این روز را همزمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) بزرگ می‌دارند. صدا و سیما نیز که اشتهایی سیری‌ناپذیر برای عزاداری و مداحی به جای ترویج معارف اسلامی دارد، از غروب ششم صفر تا غروب هفتم صفر برنامه‌های خود را غمناک می‌کند و بیش از آنکه به معارف و مناقب و زندگانی امام حسن ـ علیه‌السلام ـ بپردازد مداحی‌ها و عزاداری‌های کم محتوا پخش می‌کند، یعنی روزی را که به مناسبت میلاد امام موسی کاظم ـ علیه‌السلام ـ باید روز شادی باشد به استناد یک روایت ضعیف تبدیل به روز عزا می‌کند. معلوم نیست منشأ این گونه تصمیمات کجاست و چرا برای مردم توضیح داده نمی‌شود.»

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما