کدخبر: ۲۴۶۱۳۱ لینک کوتاه

فلاحت‌پیشه خبر داد؛

تشکیل کارگروه مشترک دولت، مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص برای بررسی CFT

اقتصادنیوز؛ حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تشکیل کارگروهی بین دولت، مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت برای بررسی CFT خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ حشمت‌الله فلاحت‌پیشه گفت: دیروز جلسه خوب و منطقی در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) برگزار و قرار شد روز سه‌شنبه جلسه دیگری در مجمع تشخیص تشکیل شود. همچنین کارگروهی از دولت، مجمع تشخیص، مجلس و شورای نگهبان برای بررسی این لایحه مشخص شد.

وی درباره برخی گمانه‌زنی‌ها راجع به احتمال رد CFT از سوی شورای نگهبان یادآور شد: شورای نگهبان مختار است این لایحه را رد یا تایید کند هنوز شورا در این باره نظر نداده ولی من فکر می‌کنم میل عمومی به این است که ما مصوبه‌ای داشته باشیم که بدون وارد شدن خلل به منافع ملی در عین حال امکان همکاری بین‌المللی برای ایران فراهم شود.

فلاحت‌پیشه با اشاره به مهلت ۴ ماهه گروه ویژه اقدام مالی به ایران نیز گفت: من معتقدم از ابتدا طبق منافع ملی کشورمان عمل شد و حالا که این فرجه شکل گرفت نشان می‌دهد کار کردن با نهادهای بین‌المللی امکان‌پذیر است. فقط ما باید خودمان باور کنیم که آمریکا به رغم نفوذ و قدرت مالی و دیپلماتیک بیشتر منزوی می‌شود و به رغم یارگیری‌هایی که کرده بود، باز هم ایران به عنوان همکار باقی ماند.

وی در پایان گفت که جمهوری اسلامی ایران در مهلت مقرر این موضوع را بدون هیچ حاشیه‌ای پیگیری خواهد کرد.