کدخبر: ۲۴۶۶۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس؛

طرح استیضاح وزیر کشور تقدیم هیئت رئیسه می‌شود

اقتصادنیوز؛ اصغر سلیمی گفت: قرار شد تا استیضاح وزیر کشور با ۲۴ امضا تقدیم هیئت رئیسه شود تا هیئت رئیسه در این زمینه تصمیم گیری کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور، ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور بیان کرد: در جلسه امروز آقایان رضا رحمانی و محمد اسلامی که به عنوان وزرای پیشنهادی از سوی رئیس جمهور برای تصدی وزارت صنعت و معدن و تجارت و وزارت راه و شهرسازی به مجلس معرفی شدند، حضور داشتند.

وی در ادامه بیان کرد: وزرای پیشنهادی رزومه کاری خود را شرح دادند و هم چنین برنامه‌ها و اهداف خود را برای تصدی وزارت خانه ها مربوط به اعضای کمیسیون توضیح دادند. نمایندگان نیز سوالات و ابهاماتی را که داشتند مطرح کردند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: موضوع بعدی رسیدگی به استیضاح وزیر کشور با ۲۴ امضا بود و قرار بود وزیر در کمیسیون حضور یابند اما از آنجا که سه هفته پیش مجددا بحث استیضاح وزیر کشور با ۲۲ امضا و حضور وزیر و توضیحات ایشان حول محور دوازده گانه ای که مجددا طرح استیضاح شده، بررسی شده بود و ۱۷نفر از نمایندگان در آن زمان پس از توضیحات وزیر امضا خود را پس گرفتند، در جلسه امروز وزیر کشور حضور نیافت چرا که استیضاح حول محور دوازده گانه قبلی مطرح شده بود.

سلیمی افزود: در نهایت قرار شد تا استیضاح وزیر کشور با ۲۴ امضا تقدیم هیئت رئیسه شود تا هیئت رئیسه در این زمینه تصمیم گیری کند.

وی در پایان گفت: برخی از نمایندگان از توضیحات وزرای پیشنهادی قانع شدند و برخی هم چنان سوالاتی داشتند و قرار شد پس از پاسخگویی وزرا در صحن مجلس در خصوص دادن یا ندادن رای اعتماد به وزرا تصمیم نهایی بگیرند.