کدخبر: ۲۴۷۶۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پخش سرود اسرائیل برای نخستین بار در کشورهای اسلامی

با کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی جودو در شهر ابوظبی امارات متحده عربی توسط یک جودوکار رژیم صهیونیستی، سرود رژیم نامشروع اسرائیل برای نخستین بار در خاک یک کشور اسلامی نواخته شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی تصویر «میری ریگو» وزیر فرهنگ و ورزش تل آویو را نشان می داد که در خلال نواخته شدن سرود این رژیم اشک می ریخت.
همزمان با سفر روز جمعه ریگو و شرکت در مراسم مسابقه سالانه جودو ابوظبی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم نیز با مقام های عمان در مسقط دیدار و گفت و گو کرد.
پیش از آن نیز هیات ورزشی ژیمناستیک اسرائیلی برای شرکت در مسابقاتی که از سوم تا ششم آبان ماه در قطر درحال برگزاری است، وارد دوحه شد.
همچنین انتشار تصاویری از دیدار 'ناصر التمیمی' رییس فدراسیون جودو امارات با ریگو و نیز شرب خمر بازیکنان اسرائیلی در مرکز ابوظبی جنجال آفرین شد و اعتراض مردم امارات به ویژه کاربران فضای مجازی را در پی داشت .
هرچند به ادعای روزنامه صهیونیستی 'هاآرتص'، سفر وزیر صهیونیستی با هدف تلاش برای میزبانی جایزه بزرگ جودو صورت می‌گیرد اما این برای اولین بار است که یک وزیر صهیونیستی به طور رسمی وارد امارات می شود و بی شک تبعات سیاسی و دیپلماتیک نیز بر جای خواهد گذاشت.
تیم والیبال زنان امارات نیز پیش از این و در ابتدای سپتامبر گذشته، (شهریورماه گذشته) در مسابقات قهرمانی اروپا با تیم زنان رژیم صهیونیستی به رقابت پرداخت، و مدتی قبل از آن هم تل‌آویو میزبان دوچرخه‌سوارانی از کشورهای امارات و بحرین بود.
براساس توافق صورت گرفته میان فدراسیون جهانی جودو و دولت ابوظبی، پرچم رژیم نامشروع اسرائیل باید در تمام اماکن رسمی که مسابقات در آن برگزار می شود از جمله، فضای محل برگزاری، تابلوی نتایج و لباس ورزشکاران شرکت کننده دیده شود.
دلیل تمایل فدراسیون جهانی جودو برای برگزاری این مسابقات در ابوظبی بدان خاطر صورت گرفت که امارات پذیرفت، تمامی هزینه این رقابت ها را که در حدود یک میلیون دلار تخمین زده می شود، تقبل کند.
عادی سازی روابط ابوظبی و تل آویو تنها به عرصه ورزشی محدود نمی شود، بلکه دو طرف در رزمایش های نظامی مختلفی که در کشورهای دیگر برگزار شده است ، مشارکت داشته اند.
شبس**9363*1488*