کدخبر: ۲۴۸۲۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
روسیه و کره شمالی درباره بحران کره گفت وگو کردند

روسیه و کره شمالی درباره بحران کره گفت وگو کردند

اقتصادنیوز : معاون وزیر امورخارجه روسیه با همتای کره شمالی خود در مسکو دیدار و در خصوص اوضاع شبه جزیره کره گفت وگو و تبادل نظر کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، وزارت امور خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد: «ایگور مورگولوف» معاون وزیر خارجه روسیه در امور کره شمالی و «سینگ هون چول» در خصوص دورنمای توسعه روابط دوجانبه ازجمله در عرصه های علمی، اقتصادی و صنعتی و اوضاع در شبه جزیره کره تبادل نظر کردند.

جزئیات بیشتری از این دیدار گزارش نشده است با این حال کمتر از یک ماه پیش نیز مقامات روسیه، کره شمالی و چین در مسکو گردهم آمدند تا در خصوص آخرین تحولات در کره تبادل نظر و گفت وگو کنند.

مورگولوف پس از این دیدار سه جانبه با استفان بیگن نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی در مسکو گفت وگو تبادل نظر کرد و به خبرنگاران گفت که طرف آمریکایی خواسته است دور جدیدی از مذاکرات میان مسکو و واشنگتن درباره مساله کره شمالی آغاز شود.

روسیه با کره شمالی و کره جنوبی روابط حسنه دارد و با این دو کشور در عرصه های مختلف همکاری می کند.

مسکو همچنین از طرف های مذاکرات شش جانبه برای حل مسائل شبه جزیره کره است که از 10 سال پیش متوقف شده است.

رادیو دولتی کره جنوبی (کی بی اس) روز یکشنبه اعلام کرد که سینگ هون چول، معاون وزیر خارجه کره شمالی روز شنبه در یک اقدام اطلاع رسانی نشده به مسکو سفر کرد تا با مقامات روسی در خصوص موضوعات مورد علاقه مذاکره کند.

این سفر در زمانی صورت گرفته است که 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی به روس ها گفته که تمایل دارد با پوتین دیدار کند.

دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در دو سه روز اخیر در پاسخ به پرسش های تکراری خبرنگاران در خصوص زمان سفر کیم جونگ اون گفته است که هیچ خبری از زمان سفر او نداریم با این حال رهبر کره شمالی هر وقت که بخواهد می تواند به روسیه سفر کند.

خانم «والنتینا ماتویینکو» رئیس شورای فدراسیون روسیه نیز که شهریورماه امسال به کره شمالی سفر کرده بود تا پیام پوتین را به رهبر کره شمالی بدهد، در بازگشت به رسانه های روسی گفت: رهبر کره شمالی امیدوار است بزودی به روسیه بیاید.