کدخبر: ۲۴۹۳۳۶ لینک کوتاه

رحیم پور ازغدی ادعا کرد

آمریکا قصد تجزیه ایران به ۵ کشور را داشت

اقتصادنیوز: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آمریکا برنامه تجزیه کشورهای اسلامی را دارد و ایران بزرگ همیشه برای آنها خطرناک است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسن رحیم پور ازغدی عصر سه شنبه در نشست 'آمریکا شناسی در اسناد لانه جاسوسی' در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد افزود: طبق اسناد موجود، آمریکا مدعی بوده که ایران باید به پنج کشور تجزیه شود و سایر کشورهای اسلامی نیز به چند کشور تقسیم شوند تا قدرت کشورهای اسلامی تضعیف شود.
وی اظهار داشت: تا قبل از انقلاب کسی مرگ بر آمریکا نمی گفت ولی هم اکنون در 110 کشور جهان این شعار را سر می دهند و پرچم آمریکا را آتش می زنند که این کار از اقدامات انقلاب اسلامی و امام راحل بود.
و گفت: بلاهایی که آمریکا سر ایران آورده را باید به نسل های جدید منتقل کرد تا فلسفه مرگ بر آمریکا را درک کنند، اگر آمریکا به تعهدات خود پایبند باشد و غارتگری نداشته باشد و اعلام کند آمریکای دیروز نیست و در عمل این را ثابت کند دیگر شعار مرگ بر آمریکا سر نمی دهیم و این موضوع را امام راحل نیز گفته بودند.
رحیم پور ازغدی افزود: در باره جنایات معاصر آمریکا بسیار گفته شده ولی بحث مستند توام با تحلیل و تبیین کم صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: آمریکا شاید بی ریشه ترین کشور در جهان باشد و هیچ ریشه تاریخی ندارد و رژیم صهیونیستی نیز بی ریشه تر از آمریکاست که با اشغالگری و زور با دولت جعلی شکل گرفت.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بیش از 200 سال از عمر آمریکا که با زور و اشغالگری بوجود آمد نمی گذرد این درحالی است که ایران سابقه و تمدن هفت هزار ساله دارد.
وی افزود: نطفه آمریکا با خون بسته شده و در طول عمر خود بیش از 200 جنگ در دنیا به پا کرده است و تا کنون از طریق جنگ، غارت و مکیدن ثروت و خون جهان زندگی کرده است.
رحیم پور ازغدی اظهار داشت: آمریکا تا صد سال پیش قدرت جهانی نبود بعد از جنگ جهانی اول و دوم تبدیل به قدرت شد، هدف آمریکا ابرقدرت بودن و ابرقدرت ماندن در جهان است ولی ایران این معادله را برهم زد و قدرت چند قطبی ایجاد کرد.
وی گفت: کشورهای آفریقایی ثروتمندترین کشورهای جهان بودند ولی استعمار آنها را تبدیل به فقیرترین کشور ها کرده است و در ایران نیز انگلیسی ها در جنگ جهانی، نیمی از ملت ایران را به کشتن دادند.
رحیم پور ازغدی افزود: طبق اسناد حدود 130 سال قبل اولین نماینده آمریکا در دیدار با ناصرالدین شاه خواستار ایجاد ارتباط دوستانه بین این 2 کشور شد، آمریکا اولین پروژه خود را در ایران با ارسال هیات هایی برای تبلیغ مسیحیت، تغییر مذهب و ساختن شبکه جاسوسی در ایران آغاز کرد.
وی اظهار داشت: 40 سال از انقلاب گذشته است، اعتماد به آمریکا با بلاهایی که سر ایران آورده ممکن نیست.
وی گفت: ما تاکنون اقتصاد مقاومتی را اجرا نکرده ایم، هیچ کس از بیرون نمی تواند ما را فقیر کند و وظیفه ما گرفتن بهانه از دشمن نیست ما در مسائل هسته ای هیچ یک از قوانین بین المللی را نقض نکردیم.
رحیم پور ازغدی افزود: دانشجویان باید در برابر اشکالات موجود در کشور مواضع منطقی خود را داشته باشند و همراه با انتقاد، راهکار نیز ارائه دهند.