کدخبر: ۲۴۹۶۷۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دیدار برایان هوک با مقامات امارات و اسرائیل با هدف تشدید فشارها علیه ایران

دیدار برایان هوک با مقامات امارات و اسرائیل با هدف تشدید فشارها علیه ایران

اقتصادنیوز: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در سفری نه روزه به منطقه خاورمیانه، با مقامات امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی پیرامون افزایش همکاریها برای مقابله با ایران گفتگو خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه در تارنمای رسمی خود اعلام کرد که «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران برای سفری نُه روزه (۱۲ تا ۲۰ نوامبر/ ۲۱ تا ۲۹ آبان ماه) به امارات متحده عربی و فلسطین اشغالی سفر می کند.

در این سفر، برایان هوک با مقامات امارات و رژیم صهیونیستی پیرامون همکاری در زمینه مقابله با آنچه که واشنگتن تهدیدات ایران (!) می خواند، گفتگو خواهد کرد.

 هدف هوک از این سفر پیشبرد استراتژی ایران ستیزانه رئیس جمهور آمریکا و افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی است.

شایان ذکر است که علاوه بر خروج یکجانبه واشنگتن از برجام و وضع مجدد تحریمها علیه ایران، مقامات کاخ سفید همچنان با لجاجتی مثال زدنی بر اجرای کامل کمپین اِعمال فشار حداکثری با بهانه «تلاش برای تغییر رفتار مخرب ایران» (!) پافشاری می کنند.

این در حالی است که متحدان اروپایی این کشور از جمله انگلیس با انتقاد از رویه یکجانبه و در عین حال زورگویانه مقامات کاخ سفید، همچنان بر پایبندی خود به این توافق تأکید می کنند. در همین راستا روز جمعه، «کیم دارک» سفیر انگلیس در آمریکا اظهار داشت که وضع مجدد تحریمهای آمریکا علیه ایران، «مقامات لندن را مأیوس کرده است».