کدخبر: ۲۴۹۷۹۹ لینک کوتاه

سانسور حضور زنان در آزادی توسط بخش خبری شبکه سه

اقتصادنیوز : اخبار شبکه سه هیچ اشاره‌ای به حضور بانوان در ورزشگاه آزادی نکرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،یکی از مهم ترین اتفاقاتی که امشب در ورزشگاه آزادی و در حین برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا رخ داد، ورود تعداد قابل توجهی از بانوان ایرانی به ورزشگاه آزادی بود. جیوانی اینفانتینو رییس فیفا هم که گفته بود فقط به شرط حضور بانوان در ورزشگاه پا به تهران خواهد گذاشت، دوشادوش مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال، از نزدیک از جایگاه زنان حاضر در استادیوم آزادی بازدید کرد تا خیالش از رقم خوردن این اتفاق راحت شود.

با این حال ساعتی پس از پایان دیدار فینال، بخش خبری ساعت 22 شبکه سه در حالی که گزارش کاملی از بازی پرسپولیس و کاشیما را پخش کرد، هیچ اشاره ای به این اتفاق مهم نکرد و عملا حضور زنان در ورزشگاه را سانسور کرد.

حضور زنان گرچه از سوی بخش خبری ساعت 22 شبکه سه نادیده گرفته شد، اما آن قدر مهم بود که یکی از بحث های اصلی اینفانتینو در صحبت با مسئولان ایرانی بود. مازیار ناظمی رئیس روابط عمومی وزارت ورزش در توییتی درباره توجه ویژه اینفانتینو به ماجرای حضور زنان در ورزشگاه نوشت: «سری قبل که اینفانتینو رییس فیفا آمد ایران در ملاقات با دکتر روحانی گفت: همسر و سه دخترم به من تاکید کردند، اجازه ورود زنان به استادیوم را حضورتان مطرح کنم. امروز که آمد و حضور خانم ها را دید می خندید و می گفت: اگر این شرایط را می دانستم آنها را هم به تهران می آوردم.»