کدخبر: ۲۵۰۲۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
افزایش عجیب تصادفات در 2 روزگذشته

افزایش عجیب تصادفات در ۲ روزگذشته

اقتصادنیوز : معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک این پلیس گفت: با شروع بارندگی در شهر تهران در۲ روز گذشته در مقایسه با سایر روزها شاهد افزایش۳۰ درصدی تصادفات خسارتی بوده‌ایم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، سرهنگ مسعود جبار زاده معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک این پلیس گفت: با شروع بارندگی در شهر تهران در۲ روز گذشته در مقایسه با سایر روزها شاهد افزایش۳۰ درصدی تصادفات خسارتی بوده‌ایم.

جبارزاده اظهار کرد: در شرایط بارانی میزان ضریب اصطکاک راه و لاستیک خودرو کاهش می یابد؛ که با لغزش و سر خوردن وسایل نقلیه، ما شاهد افزایش تصادفات عقب به جلو خودروها در دو روز گذشته بودایم؛خوشبختانه این تصادفات تلفات جانی را در پی نداشته است. 

وی در ادامه افزود: رانندگان در چنین شرایطی با سرعت مطمئنه رانندگی کنند؛ سرعت مطمئنه سرعتی است که در آن راننده بتواند با کنترل مناسب وسیله نقلیه از هر گونه تصادف و برخورد اجتناب نماید. یکی دیگر از فاکتورهایی که باید در این شرایط مورد توجه ویژه قرار گیرد؛ رعایت فاصله ایمن وسیله نقلیه با خودروی جلوی است.

جبارزاده در پایان گفت: از آنجایی که با افزایش تصادفات در دو روز گذشته، ما شاهد افزایش نسبی حجم بار ترافیک در معابر شهر تهران به ویژه محدوده های مرکزی و مناطق شمالی هستیم، به شهروندان توصیه می‌شود رانندگان با رعایت اصول ایمنی در رانندگی به حفظ سلامتی همشهریان کمک کنند.