کدخبر: ۲۵۰۴۱۸ لینک کوتاه

در دیدار با معاون سیاسی وزارت خارجه هلند؛

عراقچی: از بین رفتن برجام، شکست دیپلماسی و غلبه زورگویی در عرصه بین‌المللی است

اقتصادنیوز؛ اندره هاسپلز معاون سیاسی وزارت خارجه هلند که به منظور برگزاری دور جدید گفت‌وگوهای سیاسی به تهران سفر کرده است، ظهر امروز با سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه دیدار و درباره موضوعات مختلف دوجانبه‌، منطقه‌ای و بین المللی گفت‌وگو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ سیدعباس عراقچی در دیدار با معاون سیاسی وزارت خارجه هلند حمایت دولت هلند از حفظ و اجرای برجام و همچنین موضع هلند نسبت به مقابله با یک‌جانبه گرایی و قوانین فراسرزمینی آمریکا را مورد استقبال قرار داد و گفت: آمریکا با اقدام یک‌جانبه و غیرقانونی خود در خروج از برجام هم قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده و هم دیگران را به نقض آن تشویق یا حتی مجبور می‌کند. چنانچه برجام از بین برود، به معنی شکست دیپلماسی و غلبه زورگویی در عرصه بین‌المللی است. این امر مسلما به پیچیدگی‌های سیاسی در منطقه خاورمیانه خواهد افزود.

وی همچنین با تشریح سیاست‌های منطقه‌ای ایران اظهار کرد: سیاست ایران برخلاف برخی کشورهای منطقه که با اشتباهات سیاسی خود منطقه را دچار مشکلات و تنش‌های مختلف کرده‌اند، حفظ ثبات و گسترش امنیت در منطقه است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه  افزود: به همین دلیل ایران با داعش به‌عنوان مهم‌ترین عامل بی‌ثباتی منطقه مبارزه کرده است.

در این دیدار هاسپلز معاون سیاسی وزارت خارجه هلند نیز اظهار کرد:‌ هلند هم در ظرفیت ملی و هم به‌عنوان عضو اتحادیه اروپا و عضو غیر دایم شورای امنیت از برجام حمایت می‌کند و اجرایی شدن مکانیسم مبادلات بانکی و بهره مندی ایران از منافع برجام را با جدیت دنبال می‌کند .

هاسپلز همچنین ضمن اظهار تسلیت به مناسبت حمله تروریستی در شهر اهواز و محکوم کردن این حمله تروریستی نقش مهم ایران در مبارزه با داعش را مورد قدردانی قرار داد.