کدخبر: ۲۵۱۸۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واشنگتن پست؛

مردم آمریکا از وضعیت کنونی خسته‌اند

روزنامه واشنگتن پست در نوشتاری با عنوان &#۰۳۹;پایان دوره ترامپ&#۰۳۹; به چگونگی پایان یافتن دوره رئیس جمهوری آمریکا در صحنه سیاسی این کشور پرداخته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ کارتر اسکیو در این مطلب نوشته است: هنگامی که سرگذشت سیاسی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را بررسی می کنیم، به این نتیجه می رسیم که مردم آمریکا از وضعیت کنونی خسته و کاسه صبرشان لبریز شده است.
علت مرگ سیاسی ترامپ هر چند غیرمنتظره و پیش بینی نشده، اما عاملی مانند واکنش نژادپرستانه اش به حادثه شارلوت ویل، طرفداری وی از ولادیمیر پوتین (رئیس جمهوری روسیه) برابر سازمان های اطلاعاتی آمریکا، جلوگیری از اجرای عدالت و یا تهدید به قطع کمک دولت فدرال به شهروندان ایالت کالیفرنیا که در آتش می سوزند و یا هر یک از اقدامات و اعمال نادرستش نخواهد بود، بلکه مجموع و ترکیبی از همه اینها است.
نویسنده در ادامه این پرسش را مطرح می کند که ما چگونه می توانیم تا این اندازه اطمینان داشته باشیم که روزگار سیاسی ترامپ رو به پایان است؟
اول: اکنون ما آشکارتر از گذشته می توانیم ببینیم که با شمرده شدن آرای نهایی، مجلس نمایندگان به دست دمکرات ها افتاده و دمکرات ها آماده به دست آوردن حدود 40 کرسی در این مجلس هستند که بزرگ ترین پیروزی آنان در چند دهه گذشته است.
دوم: ما اخیرا تحلیل های هوشمندانه ای از یک نظرسنجی به دست آورده ایم که دوری رای دهندگان از ترامپ در سال 2018 بیشتر از تصور است.
احتمال اینکه دمکرات ها بتوانند این پیروزی ها و دستاوردها را در انتخابات 2020 ادامه دهند، بسیار زیاد است. ترامپ بر خلاف بسیاری از رئیسان جمهوری نشان داده که به رفتار خطرناک خود پایبند است.
نویسنده در پایان چنین نتیجه می گیرد که خروج ترامپ از صحنه سیاسی آمریکا تنها به علت یک عامل اصلی نخواهد بود، بلکه ناشی از ترکیبی از زخم ها و صدماتی است که به خود وارد کرده است. هر چند این امر مدت زمان بیشتری طول کشیده و آسیب زیادی تری نسبت به آنچه بسیاری امیدوار بوده اند، وارد کرده، اما مسلم است که پایان دوره ترامپ در نهایت در پیش روی همگان قرار دارد.
شبد**1486**9122