کدخبر: ۲۵۳۸۷۳ لینک کوتاه

در دیدار پوتین و بن‌سلمان چه گذشت؟

اقتصادنیوز: ولیعهد عربستان در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ در آرژانتین با رئیس‌جمهوری روسیه دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رسمی عربستان از دیدار محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه خبر داد.

در این دیدار، دو طرف درباره زمینه‌های مختلف همکاری میان روسیه و عربستان از جمله در زمینه ایجاد تعادل در بازار جهانی نفت به گفت‌وگو پرداختند.

رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرد، عربستان و روسیه کشورهای اصلی صادرکننده نفت در اوپک بر تمدید توافق‌شان در زمینه کاهش تولید نفت همزمان با کاهش نفت خام در بازارهای جهانی توافق کردند.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم نهایی درباره حجم کاهش تولید گرفته نشده اما ما با عربستان این کار را خواهیم کرد و رقم نهایی براساس تصمیمی مشترک خواهد بود. ما وضعیت بازار را دنبال خواهیم کرد و به سرعت به تعامل با آن خواهیم پرداخت.

پوتین همچنین نسبت به لغو دیدارش با رئیس‌جمهوری آمریکا ابراز تاسف کرد و گفت، مذاکره با دونالد ترامپ عملا ضروری است.

وی ابراز امیدواری کرد که این دیدار زمانی که طرف آمریکایی برای انجام آن آماده باشد، میسر شود.

پوتین افزود: مسائلی بسیار مهم باید بررسی شوند قبل از هر چیز تحقق ثبات استراتژیک و مسائل مربوط به اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی.

در همین حال شبکه تلویزیونی دولتی عربستان گزارش داد که بن سلمان با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز دیداری داشته است.

این شبکه با پخش تصاویری از دیدار این دو گزارش داد که بن سلمان و گوترش درباره ابعاد همکاری میان سازمان ملل و عربستان به گفت‌وگو پرداختند.

بر اساس گزارش رسانه‌های سعودی، بن سلمان در جریان سفر خود به آرژانتین در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ با نخست‌وزیر ایتالیا و رئیس‌جمهوری آرژانتین نیز دیدارهایی داشته است.

از سوی دیگر، خبرگزاری دولتی الجزایر گزارش داد، ولیعهد عربستان امروز (یک‌شنبه) در چارچوب سفری دو روزه به الجزایر خواهد رفت.

محمد بن سلمان پیش از سفر به آرژانتین، به امارات، بحرین، مصر و تونس رفته بود.