کدخبر: ۲۵۴۳۷۳ لینک کوتاه

اصلی ترین آموزش منوچهر نوذری به پسرش

اقتصادنیوز: بازیگر مشهور سینما و تلویزیون گفت: یادم می‌آید منوچهر نوذری همواره به نوآوری و خلاقیت اهمیت می‌داد و کار‌های بکر و خلاقانه‌ای انجام می‌داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از موضوعاتی که امروز برخی به آن انتقاد دارند حضور بازیگران به عنوان مجری تلویزیون است. و البته برخی هم معتقدند هم بازیگر در عین توانایی می‌تواند عالم اجرا را تجربه کند و هم مجری می‌تواند با توجه به استعداد خود به صحنه بازیگری روی بیاورد. اما در این راستا یک نکته‌ای وجود دارد آن توانایی و دانش اجراست که عمدتاً به جهت تجربه بازیگری و چهره بودن مورد توجه برنامه‌سازان و تهیه‌کنندگان قرار می‌گیرند اما فقط چهره اینجا کارآیی ندارد. مخاطب ما نباید محو سلبریتی شود بلکه محتوای برنامه توجهش را جلب کند.

اتفاقی که این روزها تبدیل به یک شوی تلویزیونی شده و ایرج‌نوذری به این موضوع اعتقاد دارد و می‌گوید: من از پدرم اجرای درست و جذاب را آموختم و تجربه‌ای در مسابقه "ستاره‌ها" و "از کی بپرسم؟" بدست آوردم. اما با این اوصاف اعتقاد دارم که مجری‌گری کار هرکسی نیست. حتماً دانش، پویایی، کارآمدی رسانه‌ای و هنرمندی توأمان به کار می‌آید. امروز متأسفانه شاهد کپی‌برداری از برخی مسابقات گذشته هستیم که مصداق بارز آن به مسابقه «ستاره‌ها» برمی‌گردد. حتی برخی از عوامل مسابقه «ستاره‌ها» در یکی از مسابقات فعلی حضور دارند که از این اتفاق متعجبم. چرا که همیشه به بنده اعتقاد داشتند و نمی‌دانم چگونه می‌شود اجرا را به شخص دیگری سپرده‌اند. من بارها گفته‌ام که جسارت کردم مدتی به عنوان مجری روی آنتن رفتم؛ زیرا اجرای برنامه به روز بودن و پویا بودن ربط دارد که کمتر شاهد این ویژگی‌ها و شاخصه‌ها که ملزومات یک مجری تلویزیونی است را در میان برخی مجریان شاهد هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که این روزها مشغول چه کاری است، تأکید کرد: «خواب‌زده» سیروس مقدم یک سریال 26 قسمتی است که برای نمایش خانگی آماده می‌شود. تا جائیکه می‌دانم در مرحله پیش‌تولید و انتخاب بازیگر قرار دارد. یک مجموعه نمایش‌خانگی با ژانر وحشت تولید خواهد شد. در عین‌حال این روزها مشغول زبان‌شناسی و کارهای ترجمه هستم. البته اگر میدان هم بدهند دوست دارم فیلمسازی را هم تجربه کنم.

نوذری درباره ادامه «سارق‌روح»، گفت: مجموعه تلویزیونی «سارق روح» به جهت سوژه جذاب و درگیرکننده‌ای که داشت تجربه خوبی بود. این سریال دارای تمامی فاکتورهای موفق یک اثر بود و به اعتقاد بنده حتی این سریال قابلیت عرضه در سطح جهانی را هم دارد. این طور که شنیده‌ام ساخت فصل دوم با موضوع اعتیاد و پرداختن به باندهای موادمخدر و آسیب‌های اجتماعی به زودی وارد مرحله پیش‌تولید می‌شود.

او یکی از خصوصیات پدرش{منوچهر نوذری} را لازمه اتفاقات تلویزیونی و سینمایی امروز دانست و گفت: یادم می‌آید منوچهر نوذری همواره به نوآوری و خلاقیت اهمیت می‌داد و کارهای بکر و خلاقانه‌ای انجام می‌داد. همین اتفاق باعث کامیابی این هنرمند شد و به ما هم این خصوصیات ویژه را آموخت. پدرم همواره به من می‌گفت عاشقانه کار کنم که خودش یک عاشق واقعی هنر بود. چرا که همه‌چیز مستتر در عشق بود و عشق مستتر در همه‌چیز.

گفتنی است، حضور لادن مستوفی و ریحانه پارسا در مجموعه تلویزیونی «خواب‌زده» قطعی شده است و پیش‌ از این سیروس مقدم خبر داده این مجموعه در سه فصل برای عرضه در شبکه نمایش خانگی ساخته می‌شود.