کدخبر: ۲۵۴۶۵۵ لینک کوتاه

انتقادهای تند جعفرزاده از حسن روحانی به دلیل انتقال آب خزر به سمنان

اقتصادنیوز: نماینده مردم رشت در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: لایحه انتقال آب دریای خزر در برنامه ششم رای نیاورد و حذف شد چرا نظر و وعده خلاف قانون به مردم زادگتان دادید؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (چهارشنبه)  رای امروز مجلس در خصوص موضوع لایحه CFT را نشاندهنده پیروزی منطق، عقلانیت و گفت‌وگو و خردورزی بر غوغاسالاری دانست و گفت: حماسه امروز ایرانی نیز مستحق حاکمیت اخلاق و منطق است.

نماینده مردم رشت خطاب به رئیس جمهور با اشاره به سفر دیروز وی به زادگاهشان گفت: شما رئیس جمهور ایران هستید نه رئیس جمهور سمنان و زادگاهتان. برای آبرسانی به سمنان و قلب کویر حاضر شدید و قلب مردم شمال کشور را جریحه دار کرده و میلیون‌ها درخت هیرکانی را به آتش کشیدید و زیست بوم خزر را فدای زادگاهتان کردید.

جعفرزاده خطاب به روحانی افزود:‌ شما که شعار حقوق شهروندی می دهید و اعتقاد به رفراندوم دارید چرا بدون اینکه از احدی نظری بپرسید آب حدود  ۱۰ میلیون نفر از مردم شمال را به نیم میلیون نفر از زادگاهتان انتقال می‌دهید؟  شما که خودتان را وکیل و مرد قانون معرفی می‌کنید و می‌دانید که لایحه انتقال آب دریای خزر در برنامه ششم رای نیاورد و حذف شد، چرا نظر وعده خلاف قانون به مردم زادگاهتان می‌دهید؟ امیدوارم بدون فوت وقت نظرتان را اصلاح و از مردم شمال کشور دلجویی کنید.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس  خطاب به رئیس بنیاد شهید متذکر شد: چرا ایثارگران شاغل و بازنشسته را رها کردید؟ آقای رئیس جمهور بداند که ۴۴ روز است ۲۰۰ هزار ایثارگر بازنشسته هیچ متولی درمانی ندارند. حدود ۲۵۰ هزار شاغل ایثارگر سرگردان هستند؛ هنوز آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی و شهرداری‌ها نتوانستند ایثارگران شاغلشان را تحت درمان قرار دهند.

وی مصوبه هئیت وزیران در خصوص حذف درمان ایثارگران شاغل بازنشسته از بنیاد شهید را بدترین مصوبه هیئت وزیران خواند و گفت: آقای شهیدی چرا مطالبالت ایثارگران و خانواده‌های شهدای استان گیلان را پرداخت نمی‌کنید؟ گیلانی‌ها در ۸ سال در دفاع مقدس چه باید می کردند که نکردند؟‌ ۸۰۰۰ شهید تقدیم انقلاب نمودند.

 نماینده رشت در خصوص وضعیت کشاورزان برنج کار خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورز برنج کار نابود شد. تمام فکر و ذکر شما گندم شده است. اصلا برنامه‌ای برای برنج ندارید. چند میلیون برنج کار خطه شمال صرفا برای تعصب و تعهدی  که دارند برنج می‌کارند. ولی وزارت جهاد برنجکاران را فراموش کرده است. آنها در فقر شدید به سر برده و به شدت درگیر معشیت خودشان هستند؛ حال که نمی‌توانید که جلوی قاچاق برنج را بگیرد و تمایل به وارد کردن برنج دارید اجازه فروش و تغییر کابری را به کشاورزان بدهید.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت:  قرار بود لایحه بیاورید که حداقل یک فرزند فرهنگی به جای والدش بتواند در آموزش و پرورش استخدام بشود. چرا این لایحه را نمی‌آورید؟ چرا طرح رتبه بندی را اصلاح نمی‌کنید؟ چرا برای ارتقای سطح معیشت و زندگی فرهنگیان هیچ اقدامی نمی شود؟‌

وی با پیش بینی رسیدن تعداد بازنشستگان استان گیلان طی ۹ سال آینده به ۶۰۰۰  نفر گفت: آنها نیاز به یک واحد تربیت دبیر شهید رجایی دارند. آقای بطحایی! اخیرا خدمتان رسیدم موافقت فرمودید ولی عملی ندیده‌ایم. تقاضا دارم همانطور که حضورا با درخواست این جانب موافقت نمودید، برای تاسیس دانشگاه فنی شهید رجایی استان گیلان دستور لازم را صادر کنید.

جعفرزاده ایمن آبادی با تشکر از نوبخت به علت حمایت از تکمیل راه آهن قزوین - رشت خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: این راه آهن را به آستارا و انزلی متصل کنید تا توجیح اقتصادی داشته باشد. راه آهن گیلان راه آهن ملی است. ۲۲ کشور دنیا منتظر تکمیل این راه آهن هستند.

جعفرزاده خطاب به وزیر راه و شهرسازی افزود:‌ آقای اسلامی اگر در اولویت رسیدگی به جاده‌ها شاخص مرگ و میر را می گذاشتید جاده‌های استان گیلان اولویت اول می‌بود. راه و شهرسازی به استان گیلان اعم از ریلی و جاده‌ای کم لطفی کرده است.

وی در پایان در خصوص وضعیت برق و آب استان گیلان خطاب به وزیر نیرو تذکراتی داد و گفت: آب ۱۱ رود خانه به دریای خزر می‌ریزد فقط یک سد برای رودخانه ساخته شده است. ده سد لاستیکی و دو سد بزرگ هیچ گونه پیشرفت فیزیکی ندارند.