کابینه پایتخت سروسامان می‌گیرد؟

کدخبر: 255371
اقتصادنیوز : در حالی که بیش از یک هفته از استقرار سکاندار جدید پایتخت در ساختمان بهشت می‌گذرد هنوز کابینه پایتخت در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

به گزارش اقتصادنیوزاز زمان حضور محمدعلی افشانی شهردار سابق در اواخر بهار سال جاری، برخی حوزه‌های معاونتی و به تبع آن حوزه‌های مدیریتی شهرداری تهران با حضور سرپرست اداره می‌شوند. اگرچه انتظار می‌رفت پس از گذشت یک ماه نخست از فعالیت شهردار سابق، هدایت حوزه‌های معاونتی و مدیریتی در بخش‌های مختلف مجموعه شهرداری تهران تعیین تکلیف شود؛ اما با گذشت دوره مدیریتی شهردار سابق و آغاز دوره مدیریت شهردار فعلی همچنان دو حوزه مهم معاونتی شهرداری تهران با سرپرست اداره می‌شود.

معاونت مالی و اداری و همچنین شهرسازی و معماری، دو حوزه مهم و تعیین‌کننده در مجموعه شهرداری تهران هستند که اولی از زمان مدیریت افشانی و دومی از زمان سرپرست شدن پیروز حناچی توسط سرپرست اداره می‌شوند. کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه شهری معتقدند اداره دو معاونت کلیدی و مهم مجموعه شهرداری تهران با سرپرست حتی با وجود چهره‌های توانمند و متخصص، پیشبرد اهداف مجموعه تحت مدیریت آنها را ممکن است با نوعی سردرگمی و بلاتکلیفی مواجه کند؛ چراکه به دلیل نامشخص بودن تاریخ پایان ماموریت سرپرست و ماندگاری یا خروج از مجموعه، امکان برنامه‌ریزی‌های بلندمدت و در چارچوب زمانی مشخص را از آنها سلب خواهد کرد.

از دیدگاه کارشناسان شهری این بلاتکلیفی در دو حوزه اصلی مدیریت شهری از جمله معاونت مالی و اداری که مسوولیت تامین منابع درآمدی، تسویه بدهی و دیون پیمانکاران و خلق منابع درآمدی جدید و معاونت شهرسازی و معماری که مسوولیت اجرای طرح‌های شهری، پیشبرد طرح‌های جایگزین فروش‌تراکم و... را بر عهده دارند بیش از سایر حوزه‌ها می‌تواند مخرب و زیان‌بار برای شهر و شهروندان باشد. از این رو یکی از اصلی‌ترین ماموریت‌های کاری شهردار جدید پایتخت تعیین تکلیف کابینه شهرداری در اولین فرصت است تا به این ترتیب قطار اداره شهر تهران با سرعت بیشتری در ریل حرکت کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما