کدخبر: ۲۵۷۰۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
برنامه بانک‌ها برای فروش اموال مازاد پاسخگوی نیاز دولت نبود

دژپسند:

برنامه بانک‌ها برای فروش اموال مازاد پاسخگوی نیاز دولت نبود

اقتصادنیوز : وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به مساله فروش اموال مازاد بانک‌ها، با بیان اینکه برنامه پیشنهادی بانک‌ها نیازهای دولت را پاسخ نمی‌داد، از ارسال دوباره این برنامه‌ها به بانک‌ها برای تجدیدنظر خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند در حاشیه نشست امشب (۲۶ آذرماه) شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به مفاد این جلسه اظهار کرد: رقابت‌پذیری محصولات پتروشیمی مبحث مفصلی است که در جلسه گذشته کلیات آن مطرح شد که البته نیازمند تحقیق بیشتر بود و به همین دلیل کارگروهی برای مطالعه پیشنهادات مطرح شده تشکیل شده است.

وی همچنین با اشاره به برگزاری دو جلسه این کارگروه در مورد مساله پتروشیمی‌ها اظهار کرد: بخشی از موارد جلسه امشب تصویب و بخش دیگری نیز به جلسه بعد موکول شد.

او با تاکید بر اینکه صنایع پتروشیمی باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند، گفت: ایران در حوزه محصولات نفتی و انرژی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است که باید سعی کنیم با ایجاد مزیت نسبی توان رقابت خود را بیشتر کنیم.

دژپسند همچنین با اشاره به تعهدات برخی از واردکنندگان که با قیمت دلار پیش از فروردین‌ماه واردات انجام داده بودند، گفت: این بحث به کمیسیون اقتصادی دولت ارجاع و مطرح شد، اما به واسطه اینکه ابهاماتی در آن وجود داشت، به کارگروهی تخصصی ارجاع شد که تا هفته آینده نهایی خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین اضافه کرد: با توجه به جهش‌های ارزی باید به سمت طراحی سازوکارهایی برویم که فعالان اقتصادی به خاطر اینگونه مسائل دچار مشکل نشوند.

دژپسند در پایان با اشاره به فروش اموال مازاد بانک‌ها اظهار کرد: این  کار در حال انجام است، اما به خاطر اینکه برنامه‌هایی که بانک‌ها داده بودند، همه نیازهای ما را پاسخ نمی‌داد، این برنامه‌ها دوباره برای تجدیدنظر به آنها ارسال شد.