کدخبر: ۲۵۷۲۹۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
آخرین خبر ها از مذاکرات طالبان با آمریکا، عربستان، پاکستان و امارات

آخرین خبر ها از مذاکرات طالبان با آمریکا، عربستان، پاکستان و امارات

اقتصاد نیوز: مذاکرات چهارجانبه آمریکا، پاکستان، عربستان سعودی و امارات با طالبان وارد سومین روز شده و قرار است دور بعدی این مذاکرات در ریاض پایتخت عربستان برگزار شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم ، آخرین روز از دور سوم مذاکرات آمریکا با طالبان به میزبانی ابوظبی امروز نیز ادامه یافت اما هنوز جزئیاتی بسیاری کمی از این گفت‌وگوها منتشر شده است.

روز گذشته خبرگزاری «رویترز» به نقل از برخی منابع اعلام کرد که در دومین روز از مذاکرات آمریکا و طالبان درباره ایجاد حکومت موقت و آینده نیروهای خارجی در افغانستان گفت‌وگو شده است.

بر اساس این گزارش روز گذشته مقامات آمریکایی از نمایندگان طالبان خواستند تا برای ایجاد حکومت موقت نامزد خودشان را معرفی کنند اما این خبر هنوز از سوی منابع رسمی تائید نشده است.

طرف های مذاکره کننده به توافق رسیدند تا دور بعدی این مذاکرات نیز به میزبانی عربستان در ریاض برگزار شود اما هنوز زمان برگزاری آن مشخص نشده است.

امروز آخرین روز از مذاکرات چارجانبه با طالبان است و هیئت مذاکره کننده افغانستان نیز در امارات حضور دارد. تا کنون نشانه‌ای از تمایل طالبان به گفت‌وگو با دولت افغانستان وجود ندارد.

«هارون چخانسوری» سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان تصریح کرد که هیئت مذاکره کننده دولت تلاش می‌کند که با طالبان مستقیم مذاکره کند.

از سوی دیگر، گروه طالبان هرگونه مذاکره درباره ایجاد حکومت موقت در افغانستان را تکذیب کرده و بار دیگر به لزوم خروج نیروهای خارجی از این کشور تاکید کرده است.

با این حال، امیدها برای به نتیجه رسیدن گفت‌وگوهای صلح با طلبان افزایش یافته است.