رابطه رزمایش سپاه و حضور ناو آمریکا در خلیج فارس چه بود؟

کدخبر: 258170
اقتصادنیوز: پورمختار گفت: معمولا رزمایش ها تدافعی و برای گرفتن مواضع از دست رفته است اما در این مرحله نگاه، نگاه تهاجمی بود چرا که به لحاظ موقعیت استراتژیکی که کشور ما دارد در بخش هایی ملزم هستیم از قدرت تهاجمی استفاده کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، محمدعلی پورمختار نماینده مردم کبودر آهنگ درباره رزمایش سپاه و همزمانی آن با حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس گفت: معمولا سپاه هر شش ماه یکبار یا هر ساله با اجازه فرمانده کل قوا چنین رزمایش هایی را برگزار می کند. رزمایش دو روز گذشته هم به منظور ارسال یک پیام  برای آمریکایی ها شکل گرفت که به هر حال حضور آنها در منطقه غیرقانونی و غیرلازم است و اساسا حضور آنها است که آرامش و امنیت منطقه را از بین برده است.

او ادامه داد :این رزمایش در عین حال یک نمایش اقتدار در مقابل آمریکا است  هرچند آنها چنین توانی را ندارند که علیه ایران اقداماتی را انجام دهند اما این رزمایش این پیام را برای آنها داشت که هرکجا تحرکی علیه جمهوری اسلامی داشته باشند بلافاصله با عکس العمل سپاه و سایر نیروهای مسلح مواجه می شوند.

او در پاسخ به این سوال که این برای اولین بار است که یک رزمایش با نام تهاجمی شکل می گیرد آیا دلیل خاصی دارد گفت:  معمولا رزمایش ها تدافعی و برای گرفتن مواضع از دست رفته است اما در این مرحله نگاه، نگاه تهاجمی بودکه هجوم ببرد. به لحاظ موقعیت استراتژیکی که کشور ما دارد در بخش هایی ملزم هستیم از قدرت تهاجمی استفاده کنیم. این رزمایش پیام های روشنی هم برای سایر دشمنان کشور داشت که مراقب تحرکات خود باشند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما