کدخبر: ۲۵۸۶۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ملکه الیزابت: پیام صلح مسیح کهنه نمی شود

ملکه الیزابت: پیام صلح مسیح کهنه نمی شود

اقتصادنیوز: ملکه الیزابت دوم انگلیس روز سه‌شنبه هم‌زمان با میلاد حضرت عیسی تأکید کرد که پیام صلح و نیک‌خواهی آن حضرت برای جهانیان، هرگز کهنه نمی شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا، ملکه انگلیس در پیام تبریک کریسمس خود که در رسانه‌های تصویری و شنیداری این کشور پخش شد افزود پیام [حضرت] مسیح[ع] محدود به پیروان این دین نیست و می‌تواند از سوی جهانیان موردتوجه قرار گیرد. وی اضافه کرد که اینک بیش از هرزمانی بایستی به این مهم توجه کرد.

ملکه الیزابت 92 ساله انگلیس که طبق اعلام خود 3 سال دیگر قدرت را به پرنس چارلز بزرگ‌ترین پسرش اعطا خواهد کرد گفت: برخی از فرهنگ‌ها اعتقاد دارند که عمر طولانی حکمت به همراه می‌آورد و من هم دوست دارم چنین فکر کنم. 

وی ادامه داد: شاید بخشی از حکمت این باشد که پارادوکس‌های ناراحت‌کننده زندگی انسان را درک کنم، چنانچه انسان به همان اندازه که گرایش به‌خوبی دارد از ظرفیت‌های شیطانی برخوردار است و حتی قدرت ایمان که الهام‌بخش سخاوتمندی و روح ایثارگری است، گاهی در دام قبیله گرایی گرفتار می‌شود. 

ملکه الیزابت همچنین به کنایه اختلافات داخلی سیاسی در آستانه خروج از اتحادیه اروپا را مورداشاره قرارداد و گفت: حتی باوجود اختلافات عمیق، احترام به‌ طرف مقابل به‌ عنوان انسان اولین گام در راستای درک بهتر است.

به گزارش ایرنا، کمتر از یک‌صد روز دیگر انگلیس از اتحادیه اروپا خارج می‌شود، اما پارلمان این کشور با توافقنامه برگزیت دولت «ترزا می» مخالف است و این مساله بحران عمیقی را در داخل ایجاد کرده است. «می» قرار است این توافقنامه را اواسط ماه ژانویه سال آینده به رأی پارلمان کشورش بگذارد، با این ‌حال بسیاری از ناظران بر این باورند که او از هیچ شانسی برای کسب نظر موافق نمایندگان کشورش برخوردار نیست.

نخست ‌وزیر انگلیس یکشنبه گذشته در اقدامی تعجب ‌برانگیز، پیام کریسمس خود را به تقدیر از تلاش نیروهای مسلح اختصاص داد و هیچ اشاره‌ای به موضوع خروج از اتحادیه اروپا نکرد. با این ‌حال وزیر امور خارجه او، درباره چالش‌های خروج این کشور از اتحادیه اروپا در سال آینده میلادی هشدار داد.

جرمی هانت در پیام کریسمس خود که در تارنمای وزارت امور خارجه انگلیس منتشر شد چالش‌های برگزیت را قابل‌توجه توصیف و تصریح کرد که این چالش‌ها نبایستی دست‌کم گفته شود.

او با کنایه به نمایندگان مجلس گفت: ما با بحران‌های بزرگ‌تری در طول تاریخ مواجه بودیم و سرانجام راهی پیدا خواهیم کرد که فارغ از نتیجه کار، موجب رونق کشور شود.

بر اساس برنامه اعلام‌ شده انگلیس ماه مارس سال آینده میلادی (2019) رسماً از اتحادیه اروپا خارج می‌شود.