کدخبر: ۲۵۹۰۲۴ لینک کوتاه

امارات: ایفای نقش در سوریه برای جلوگیری از نفوذ ایران و ترکیه ضروری است

اقتصادنیوز؛ انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجی امارات که کشورش در آغاز بحران سوریه و توطئه محور غربی-عربی مشارکت فعال داشت و به امید سرنگونی حکومت قانونی این کشور سفارت خود را بست، ادعا کرد که هدف بازگشایی سفارت امارات در دمشق با توجه به نفوذ ایران و ترکیه، فعال سازی نقش عربی در قبال سوریه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ انور قرقاش در حساب توئیتری خود نوشت: تصمیم امارات برای ازسرگیری فعالیت های سیاسی و دیپلماتیک در سوریه در پی بازخوانی دقیق تحولات و بر اساس این برداشت است که آینده، مشارکت و همگرایی عربی با پروند سوریه و توجه به سرنوشت ملت، حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور را می طلبد.

وی ادعا کرد که ایفای نقش عربی در سوریه برای مقابله با نفود منطقه ای ایران و ترکیه بسیار ضروری است.

قرقاش یادآورشد که امارات می کوشد با حضور در دمشق به فعال سازی این نقش کمک کند.

اظهارات مقام اماراتی در حالی است که وزارت امور خارجه امارات روز گذشته اعلام کرد که فعالیت سفارت این کشور در دمشق از سرگرفته شده است.

با آغاز بحران سوریه از اوایل سال 2011 برخی کشورهای عربی همچون امارات روابط دیپلماتیک خود را با دمشق قطع و سفارتخانه های خود را در این کشور بستند. 

این درحالی است که اکنون منابع دیپلماتیک از تلاش شماری از کشورهای عربی و منطقه ای برای از سرگیری روابط دیپلماتیک و گشودن سفارتخانه های خود در دمشق خبر می دهند که از زمان آغاز بحران در سوریه در سال 2011 میلادی بسته شد.