کدخبر: ۲۶۰۴۱۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دستبرد اطلاعات به حساب‌های کاربری آنگلا مرکل؛ سرقت نامه‌های شخصی خانم صدر اعظم

دستبرد اطلاعات به حساب‌های کاربری آنگلا مرکل؛ سرقت نامه‌های شخصی خانم صدر اعظم

اقتصادنیوز: رسانه های آلمانی از حمله گسترده سایبری به حساب کاربری صدها سیاستمدار از جمله «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و انتشار آن در شبکه های اجتماعی خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شبکه دویچه وله، هکرها به اطلاعات و اسناد زیادی دست یافته و آنها را در اینترنت منتشر کرده‌اند.

بسیاری از اطلاعات منتشر شده کاملا جنبه شخصی دارند و شامل کارت‌های شناسایی و مدارک مالی یا حتی نامه‌های دوستانه و مکاتبات خانوادگی می شود.

رسانه های آلمان نوشتند که براساس اطلاعات به دست آمده، حمله سایبری از طریق شبکه دولتی صورت نگرفته است و به احتمال زیاد این اقدام از طریق شبکه پارلمان مرکزی آلمان (بوندستاگ) انجام شده است.

براساس اعلام رسانه های آلمانی، شماره فاکس، ایمیل خصوصی صدراعظم به همراه برخی پیام های ارسالی و دریافتی مرکل در شبکه اجتماعی ' توئیتر' منتشر شده است.

«مارتینا فیتز» (Martina Fietz) سخنگوی دولت آلمان ضمن تایید این حمله، گفت که اطلاعات سرقت شده، حساس نبوده است، اما دولت برلین، این موضوع را بسیار جدی می گیرد.

«کاترینا بارلی» وزیر دادگستری آلمان هم در این خصوص تاکید کرد: هکرها به دنبال خدشه دار کردن دمکراسی ما و حمله به مراکز دولتی هستند.

بارلی همچنین بر انجام تحقیقات سریع و کشف انگیزه سیاسی احتمالی عاملان این حمله سایبری تاکید کرد و گفت: نباید به مجرمان و مغزان متفکر این اقدام اجازه داد، در کشور جنجال به پا کنند.

براساس گزارش رسان های آلمانی، حساب تمامی احزاب پارلمان مرکزی این کشور (بوندستاگ) به استثنای حزب راستگرای افراطی «جایگزین برای آلمان» هک شده است.